Xiaonan Yan przetrwała trudne chwile w walce z Mackenzie Dern i większościową decyzją z nią wygrała.

Runda 1:

Kopnięcie w wykonaniu Xiaonan Yan. Ciosy po stronie Mackenzie Dern, kolejne niskie kopnięcie Chinki. Dern robiła przymiarkę do sprowadzenia, lecz szybko odpuściła próbę. Mnóstwo kopnięć na kolano w wykonaniu zawodniczki z Chin. Dużo ciosów sierpowych z krótkiego dystansu po stronie Yan, kolejne niskie kopnięcie. Ruch głową Dern pozwolił jej uniknąć kilku nadchodzących ze strony Chinki ciosów. Lowkick Dern, niecelne uderzenia Yan. Szukanie obalenia w wykonaniu zawodniczki reprezentującej barwy Brazylii. Klincz pod siatką, wybranie nogi. Yan jednak dobrze się wybroniła. Klincz zerwany, walka powróciła na środek klatki. Lowkicki zawodniczki z Chin. Ponowne szukanie obalenia w wykonaniu Mackenzie, jednak Yan bardzo dobrze się broniła. Mnóstwo sierpowych w wykonaniu Dern, większość poza celem, szukanie obalenia. Walka trafiła do parteru, jednak to Chinka miała przez chwilę dominującą pozycję i spuściła kilka ciosów na głowę Dern.

Runda 2:

Niskie kopnięcie Chinki. Ciosy Dern. Kolejne lowkicki Yan, jedno z niskich kopnięć Mackenzie zostało przechwycone, skutkowało obaleniem rywalki. Wybrana noga Chinki, zaciągnięcie ją siłowo do parteru przez zawodniczkę reprezentującą Brazylię! Kilka mocnych uderzeń wylądowało na głowie Dern. Mackenzie wiła się jak boa dusiciel, szukając próby poddania. Presja na bark, dojście do duszenia trójkątnego rękoma. Wydawało się, że uchwyt jest ciasny, jednak Yan zdołała uciec. Dosiad, ciosy Dern. Zajęcie pleców, kolejne uderzenia wymierzane na twarz Chinki. Szukanie przejścia do balachy, lecz nieskutecznie, zatem Dern ponownie zadawała ciosy.

Runda 3:

Niskie kopnięcie Yan. Ciosy Dern mające na celu zepchnięcie przeciwniczki na siatkę, Chinka jednak sprawnie wyszła z niedogodnej pozycji, okrążając i orbitując wokół siatki. Kolano Yan, zaciągnięcie do parteru przez Brazylijkę. Nic jednak z tego nie wynikło, gdyż po chwili kontroli z góry, Chinka wstała. Mocne kopnięcie na korpus w wykonaniu Mackenzie. Mocny cios Yan doszedł do głowy Dern i mocno nią zachwiał! Dern szukała sprowadzenia, a Yan o kilka zaledwie centymetrów pomyliła się z kontrującym podbródkiem. Przechwycona noga Yan, doskonała obrona przed obaleniem w wykonaniu Chinki. Dobry prawy Yan. Piękne sprowadzenie przez biodro w wykonaniu Dern pod sam koniec rundy, dwa ciosy w parterze. Koniec czasu uniemożliwił jej jednak większa ofensywę.

Runda 4:

Wymiany od początku czwartej rundy. Presja wywierana przez Dern. Dobry prawy w wykonaniu Mackenzie. Szukanie sprowadzenia w wykonaniu Mackenzie, wybrana noga, jednak – po raz kolejny, Yan popisała się doskonałymi zapasami defensywnymi. Dwa dobre prawe po stronie Xiaonan. Nieudana próba rzutu przez biodro po stronie Dern. Wymiany pod siatką, więcej ciosów umieściła na głowie rywalki Yan. Niskie kopnięcie po stronie Chinki. Kontra Xiaonan na sprowadzenie i to ona wylądowała z góry. Kilka sekund przed końcem rundy, Dern zapięła próbę poddania, lecz zabrakło czasu.

Runda 5:

Zawodniczki wdały się w mocne wymiany ciosami sierpowymi. Dern rzuciła wszystko na jedną kartę, za wszelką cenę szukając sprowadzenia, co udało jej się utorować. Dużo ciosów w parterze lądowało na głowie Chinki. Dern niemalże miała plecy Chinki, ta starała się ją zrzucić. Yan zdołała dojść do siatki, gdzie jej oponentka miała nieco mniej miejsca na ewentualne próby poddania. Dominacja w wykonaniu Mackenzie w ostatniej odsłonie pojedynku. Próba balachy, jednak Yan się oswobodziła z uchwytu i zadała mnóstwo ciosów na głowę rywalki.

Sędziowie wskazali Xiaonan Yan jako zwyciężczynię, większościową decyzją. 2x 48-47, 47-47.