Charles Johnson niejednogłośnie wypunktował Zhalgasa Zhumagulova po brudnej, pełnej fauli walce.

Runda 1:

Niskie kopnięcia Zhalgasa Zhumagulova. Mnóstwo akcji nożnych po stronie Kazacha. Kolano w wykonaniu Charlesa Johnsona. Prawy sierpowy Zhumagulova. Po chwili przerwy wynikającej z palca wsadzonego w oko Kazacha, walka została wznowiona. Zhumagulov mocno ruszył, mieszając płaszczyzny uderzeń, na głowę, korpus. Middlekick Amerykanina reprezentującego szwedzkie barwy, akcja ponowiona, przechwycona przez Kazacha. Mnóstwo dobrych uderzeń i kombinacji po stronie Zhumagulova. Niskie kopnięcie Johnsona zabłąkał się w okolicę krocza Kazacha. Po prawie dwóch minutach, pojedynek został wznowiony. Dobre kopnięcia i akcje bokserskie w wykonaniu Zhumagulova. Udane sprowadzenie w wykonaniu Kazacha, Johnson jednak szybko wstał. Kontra, na ponowienie akcji, tajski klincz. Rozerwanie, middlekick w wykonaniu Charlesa. Obrotówka na głowę w wykonaniu Amerykanina. Wysokie kopnięcie Johnsona. Trzy dobre ciosy Zhalgasa.

Runda 2:

Niskie kopnięcie Zhumagulova. Akcja bokserska Kazacha. Lewy sierpowy zawodnika z Kazachstanu. Szukanie jaba na korpus przez Zhalgasa. Lewy sierpowy doszedł do głowy Johnsona. Kombinacja ciosu na korpus i głowę w wykonaniu Zhumagulova. Szukanie wątroby lewym uderzeniem. Dociskanie do siatki przez Kazacha po mocnym uderzeniu na korpus. Stompy na śródstopie, kolana na korpus, jedno z nich zabłąkało się w okolice krocza Johnsona. Przerwa. Po wznowieniu, Johnson potraktował rywala kopnięciem na korpus. Zhumagulov ponownie wyprowadzał dobre akcje pięściarskie, które dochodziły do głowy rywala. Boczne kopnięcie na kolano. Lowkick Zhumagulova. Dobra kombinacja 1-2 w wykonaniu Johnsona. Przechwycenie nogi przez Kazacha, wykorzystana do przeniesienia walki do parteru. Walka w klinczu pod siatką, szukanie sprowadzenia przez Amerykanina, lecz nieskutecznie. Mocny prawy i ciosy na tułów w wykonaniu Johnsona.

Runda 3:

Pierwsze uderzenie Johnsona okazało się nieprzepisowe, gdyż wyprowadzone zostało nasadą dłoni. Walka wznowiona po minucie. Dobre kopnięcie Zhumagulova, ciosy. Johnson zepchnięty na siatkę, zaatakował szarżą. Kontuzja kolana Amerykanina? Sporo tupnięć z jego strony. Johnson podrażniony dobrymi akcjami rywala mocno na niego ruszył, wyprowadzając sporo celnych uderzeń, mieszanie płaszczyzn ciosów. Klincz pod siatką, kontrola w wykonaniu zawodnika z USA.

Po trzech rundach, sędziowie orzekli zwycięstwo Charlesa Johnsona, niejednogłośnie punktując 2x 29-28, 28-29 na jego korzyść.