Yadong Song nie dał większych szans Ricky’emu Simonowi w main evencie gali UFC Vegas 72.

Runda 1:

Wysokie kopnięcie Ricky’ego Simona. Po chwili, akcja ponowiona. Niskie kopnięcie Amerykanina. Szukanie sprowadzenia przez Amerykanina, lecz nieudanie. Niskie kopnięcia Yadonga Songa. Ta sama akcja także w wykonaniu rywala. Lewe proste po stronie Amerykanina. Lowkick Chińczyka. Kopnięcie Simona, przechwycone przez rywala. 1-2 po stronie zawodnika z USA. Lowkick Songa. Dwa lewe i dobry prawy w wykonaniu Simona. Mocny overhand, przestrzelony przez Chińczyka, co skutkowało wejściem w klincz przez Simona. Chińczyk nie tylko obrócił pozycję pod siatką, ale także wyswobodził się z uchwytu. Dobry prawy Simona, niskie kopnięcie. Frontalne kopnięcie Simona. Niskie kopnięcie Songa. Prawy Songa, poprawka dwoma sierpowymi. Niecelny lewy Ricky’ego. Prawy Songa. Mocny cios Chińczyka. Szukanie wysokiego kopnięcia i obrotówki przez zawodnika z Chin.

Runda 2:

Kopnięcie na korpus po stronie Songa. Niskie kopnięcie Chińczyka. Szarża Amerykanina. Prawy po stronie Simona. Headkick Simona, zblokowany przez oponenta. Mocne ciosy Songa! Simon padł na deski! Song szukał gilotyny, jednak został sprowadzony do parteru! Półgarda zawodnika z USA, Song szybko wstał. Prawy Chińczyka. Komentatorzy poinformowali, że nokdaun był wynikiem zderzenia głowami. Prawy sierpowy w wykonaniu Chińczyka. Dobre ciosy na tułów w wykonaniu Songa. Kopnięcie na korpus Yadonga. Lewy sierpowy zawodnika z Chin. Mocne ciosy Songa! Szukanie wysokiego kopnięcia przez Songa. Kilka ciosów z lewej ręki po stronie Simona. Dobra kombinacja Songa, wysokie kopnięcie. Zaczepny lewy zawodnika z Chin. Dobry lewy na wątrobę w wykonaniu Songa. Udane sprowadzenie po stronie Simona. Mocne ciosy spadły na głowę Chińczyka!

Runda 3:

Niskie kopnięcie Songa. Udane sprowadzenie w wykonaniu Amerykanina. Chińczyk jednak szybko wstał. Dwa dobre sierpowe po stronie Songa. Dwa lewe Simona. Cios poniżej pasa po stronie Chińczyka. Chwila przerwy dla Simona. Lewy Simona, wysokie kopnięcie Songa. 1-2 Amerykanina, poza celem. Ciosy Songa także nie doszły do celu. Niskie kopnięcia po stronie Chińczyka, szukanie obalenia przez Simona, nieskutecznie. Lewy Simona. Niecelne kopnięcia Songa, dobre uchylanie w wykonaniu rywala. Mocny lewy na korpus po stronie Songa. Potężny lewy wstrząsnął Simonem! Poprawka kolejnym ciosem. Prawy na korpus ze strony Simona. Frontalne kopnięcie Songa, poza celem. Dwa sierpowe Chińczyka. Wymiana na kopnięcia w powietrze.

Runda 4:

Niskie kopnięcie Songa. Lewy Simona. Niskie kopnięcie Ricky’ego. Latające kolano Amerykanina! Dobre ciosy Chińczyka, po których sam poszukał akcji kolanem. Dobra prawa ręka w kontrze w wykonaniu Chińczyka. Szukanie sprowadzenia po stronie Simona, lecz nieskutecznie. Kolejna próba kolana w wykonaniu Simona. Tym razem jednak niecelna. Wysokie kopnięcie Amerykanina. Lewy Songa. Przyjęty na gardę. Lewy i prawy Chińczyka, cios na korpus. Lowkicki zawodnika z Chin. Prawy prosty i lewy ze strony zawodnika z USA. Prawy, lewy Songa. Dobra kontra ze strony Songa na cios z prawej ręki rywala. Niskie kopnięcie Chińczyka, prawy sierp. Middlekick Songa. Mocny lewy posłał Simona na deski! Zabrakło jednak czasu na wykończenie walki.

Runda 5:

Kopnięcie żurawia na korpus w wykonaniu Songa. Niskie kopnięcie ze strony Songa. Wymiana na ciosy – Simon z prawej, Song z lewej. Mocny prawy zranił Amerykanina! Lewy sierpowy posłał Simona na deski! Simon próbował walczyć o powrót do walki, jednak został totalnie zasypany ciosami, co zmusiło sędziego do przerwania walki!

https://twitter.com/FireMMAVid/status/1652493917273694209