Trzecie z rzędu zwycięstwo Karoliny Kowalkiewicz! Polka zdominowała Vanessę Demopoulos we wszystkich płaszczyznach!

Runda 1:

Kombinacje Vanessy Demopoulos, przechwycone kopnięcie przez Karolinę Kowalkiewicz, kilka ciosów prostych. Dobre kontry Polki na niskie kopnięcia ze strony przeciwniczki. Prawy prosty na tułów po stronie Demopoulos. Dobre kombinacje Kowalkiewicz na zamkniętej na siatce rywalce. Lewy Karoliny, szukanie sprowadzenia przez Demopoulos, lecz nieskutecznie. Mocne ciosy i chaotyczna szarża po stronie Demopoulos! Kilka ciosów doszło do głowy polskiej zawodniczki. Podbródkowy Demopoulos, prawy i ponowienie prawym w wykonaniu Kowalkiewicz. Niskie kopnięcie w wykonaniu Karoliny, trzy ciosy sierpowe. Prawy Polki. Amerykanka Uspokoiła nieco tempo pojedynku, czekając na akcje rywalki. Lewy, prawy z bliskiego dystansu po stronie Kowalkiewicz. Klincz zainicjowany przez Karolinę, kontrola pod siatką. Zerwanie z dwoma prawymi ciosami, które doszły do głowy Demopoulos. Mocny prawy po stronie Karoliny, dobre kombinacje ciosami prostymi. Wymiana na ciosy proste z obu stron. Szukanie wysokiego kopnięcia przez Demopoulos, które jednak Karolina zblokowała. Mocny prawy po stronie Polki, który wstrząsnął nieco Amerykanką.

Runda 2:

Prawy, lewy Kowalkiewicz. Krzyżowy po stronie Kowalkiewicz. Szukanie sprowadzenia przez Demopoulos, lecz nieskutecznie. Lewy sierpowy po stronie Polki, dobry kontrujący. Obszerny cios Demopoulos, po którym zebrała jednak kilka uderzeń od polskiej zawodniczki. Demopoulos rozpaczliwie próbowała zejść po nogi, lecz Kowalkiewicz nie miała problemu z uniknięciem próby sprowadzenia. Lewy Demopoulos. Odpowiedź kombinacjami ze strony Polki. Mocny prawy w kontrze na próbę łokcia w wykonaniu Kowalkiewicz. Niskie kopnięcie po stronie Amerykanki. Świetna kombinacja Kowalkiewicz! Demopoulos zachwiała się na nogach! Dobre ciosy Demopoulos na zakończenie rundy, duża agresja ze strony zawodniczki z USA. Szukanie obrotowego łokcia przez Kowalkiewicz.

Runda 3:

Prawy po stronie Polki, wciągnięcie do parteru przez Demopoulos. Kowalkeiwwicz z góry w gardzie, spuściła kilka ciosów na głowę swojej przeciwniczki, próbując wstać, jednak Amerykanka przechwyciła nogę Polki i walka ponownie znalazła się w parterze. Kowalkiewicz próbowała dojść do bocznej. Polka zajęła plecy Demopoulos. Vanessa wyswobodziła się z krytycznej pozycji, jednak Kowalkiewicz była bliska dojścia do dosiadu. Demopoulos przechwyciła nogę Polki, szukając próby poddania, lecz nieskutecznie. Walka powróciła do stójki. Prosty Karoliny. Zwarcie, kombinacje z obu stron z bliskiego dystansu. Lewy prosty Demopoulos. Lewy prosty Karoliny. Dużo obszernych i niecelnych ciosów ze strony Demopoulos. Kowalkiewicz raz za razem stopowała swoją rywalkę ciosami prostymi w dobre tempo. Szukanie wysokiego kopnięcia po stronie Demopoulos, Kowalkiewicz odpłaciła jej tą samą akcją. Kowalkiewicz straciła równowagę, jednak przeciwniczka nie zdążyła wykorzystać momentu, w którym wstawała do stójki. Mocne ciosy ze strony Karoliny na zakończenie rundy.

Wszyscy trzej sędziowie wypunktowali walkę 3x 30-27 na korzyść Karoliny Kowalkiewicz.