Ariane Lipski pokonała Melissę Gatto na gali UFC Vegas 76.

Runda 1:

Melissa Gatto ruchliwa od początku walki. Obie zawodniczki bez próby ciosu przez dłuższy czas. Ariane Lipski wyprowadza niecelny prawy prosty. Krótki lewy sierp Lipski. Niskie kopnięcie byłej mistrzyni KSW. Próba prawego sierpowego. Gatto zamknięta na siatce, szuka klinczu. Inkasuje kilka ciosów od Lipski. Niskie kopnięcia z obu stron. Dobry prawy w kontrze Lipski. Middlekick Ariane, wymiana na ciosy proste. Prawy Gatto. Dobra kombinacja Lipski zakończona kopnięciem na korpus. 1-2 Lipski. Obie zawodniczki trafiły dobrymi prostymi. Przechwycone kopnięcie Lipski, zapięcie klinczu pod ogrodzeniem przez Gatto. Kontrola, kolana.

Runda 2:

Próba middlekicka Lipski, dwa kopnięcia Gatto. Presja wywierana przez byłą mistrzynię KSW. Doskonały cios z prawej ręki Gatto, kontra Lipski! Obie zawodniczki odczuwają swoje uderzenia. Szukanie latającego kolana przez Gatto. Niskie kopnięcie Gatto. Szukanie klinczu i sprowadzenia przez Gatto w odpowiedzi na kopnięcie na korpus po stronie Lipski. Sprowadzenie po stronie Lipski! Walka wraca do klinczu pod siatką, gdzie rywalka szuka sprowadzenia. Lipski doskonale się broni. Mnóstwo kolan z klinczu wyprowadzonych przez Gatto. Walka na środku klatki. Szukanie lewego przez Lipski, Gatto próbuje prawego i 1-2. Dobry lewy byłej mistrzyni KSW. Niskie kopnięcie Lipski, podbródkowy. Klincz zainicjowany przez Gatto.

Runda 3:

Dobre ciosy Lipski! Poprawka kopnięciem na korpus. Gatto szuka kopnięć, lecz niecelnie. Dobry prawy cios Gatto. Lewy Gatto, prawy i kombinacja Lipski! Gatto rusza po sprowadzenie, nie jest jednak w stanie zrealizować planu. Lewy Gatto. Wysokie kopnięcie byłej mistrzyni KSW. Lewy Gatto, kombinacja ciosów po stronie Ariane. Dobre ciosy z obu stron, szukanie sprowadzenia za jedną nogę w wykonaniu Gatto, zajęcie pleców. Rozpaczliwe zejście do parteru przez Gatto, które nie kończy się dla niej pomyślnie, znajduje się bowiem pod Lipski. Walka wraca do stójki. Prawy Gatto, kombinacja kickbokserska Lipski. Krótki prawy Gatto. Lewy sierp Ariane.

Sędziowie niejednogłośnie wskazali Ariane Lipski jako zwyciężczynię walki, punktując 30-27, 29-28, 28-29 na jej korzyść.