Austin Hubbard po trzech rundach okazał się lepszy w oczach sędziów od Michała Figlaka.

Runda 1:

Wymiana na ciosy od początku rundy. Austin Hubbard jako pierwszy poszukał kopnięć. Michał Figlak skupiał się głównie na akcjach bokserskich. Polak trafił dobrym prawym sierpem, po chwili wyprowadził kombinację złożoną z trzech ciosów, zakończoną lowkickiem. Świetne dwa ciosy polskiego zawodnika, kolano w kontrze Amerykanina. Próba frontalnego kopnięcia Hubbarda, sierpowy Figlaka. Hubbard ruszył po obalenie, lecz nieskutecznie. Doskonała obrona polskiego reprezentanta. Celne uderzenia Polaka. Ponowne szukanie obalenia w wykonaniu Amerykanina – tym razem udane. Austin nie był jednak w stanie długo utrzymać tam Figlaka, gdyż ten szybko powrócił na nogi. Dobry prawy Figlaka, kontra prostym w wykonaniu przeciwnika.

Runda 2:

Nieskuteczne sprowadzenie Hubbarda, dobry prosty polskiego zawodnika. Lowkick Figlaka. Świetna kombinacja Amerykanina, zakończona kolanem. Sporo celnych uderzeń polskiego zawodnika, choć przeciwnik nieustannie starał się odgryzać, głównie sierpowymi, ale również prostymi. Dobre ciosy i presja w wykonaniu Figlaka, rywal nieco zachwiał się na nogach. Próba wysokiego kopnięcia po stronie zawodnika z USA. Kolejne nieudane sprowadzenie Hubbarda, doskonała obrona Polaka. Figlak nie chciał jednak kulać się w parterze, mimo dominującej pozycji i powrócił na nogi, by tam wymieniać ciosy z Hubbardem. Amerykanin notował nieco sukcesów w akcjach kolanami i kopnięciami. Doskonały lewy sierpowy FIglaka na zakończenie rundy.

Runda 3:

Dobry prawy na rozpoczęcie rundy w wykonaniu Figlaka. Sporo ciosów Polaka. Niskie kopnięcie Figlaka, kopnięcie na kolano rywala. Krótkie i celne ciosy Austina. Middlekick Figlaka. Szukanie obalenia tym razem po stronie Figlaka! Polak zapiął klamrę, przeciągnął walkę pod siatkę i tam szukał obalenia, lecz jedyne, czym mógł się zadowolić, to chwilowa kontrola i kolana na uda rywala. Walka ponownie na środku oktagonu. Presję zaczął wywierać Hubbard, a Figlak szukał obalenia. Ponownie walka pod siatką, kontrola pleców w wykonaniu polskiego zawodnika. Stójka, środek oktagonu. Nieudana próba obalenia na koniec w wykonaniu Hubbarda, dobra obrona Polaka i chwila kontroli.

Sędziowie jednogłośnie wskazali Austina Hubbarda jako zwycięzcę, punktując 3x 29-28 na jego korzyść. To druga porażka Michała Figlaka w UFC.