Największa organizacja MMA na świecie odwiedziła Polskę do tej pory dwa razy. Czy wreszcie zbliża się trzecie wydarzenie nad Wisłą?

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

UFC długo każe nam na siebie czekać. Dotąd amerykański potentat zorganizował na polskiej ziemi dwa eventy: w 2015 roku w Tauron Arenie w Krakowie i w 2017 roku w Ergo Arenie w Gdańsku. Od ostatniego wydarzenia minęło już 6 lat. Przez ten czas wielokrotnie spekulowano o powrocie promotora do Polski. Wraz z każdym sukcesem polskich zawodników w oktagonie temat pojawiał się ponownie. Plotkowano m.in. o rewanżu Joanny Jędrzejczyk z Karoliną Kowalkiewicz oraz o ewentualnym starciu mistrzowskim Jana Błachowicza z Jirim Prochazką.

Zobacz także: Mateusz Gamrot zdradził plany UFC dotyczące Polski: „Już nawet rozmawiali z niektórymi halami”

Dziś kwestia kolejnej gali UFC w Polsce ponownie pojawiła się w przestrzeni medialnej. Podczas konferencji prasowej po wczorajszym evencie w Paryżu padła deklaracja z ust przedstawiciela organizacji, iż nasz kraj jest na szczycie listy wśród docelowych lokalizacji pod następne wydarzenia UFC w Europie.

David Shaw powiedział:

Francja jest na szczycie listy dla nas, jako miejsce, gdzie chcemy wracać każdego roku. Jeśli nie Paryż, to jest jeszcze kilka innych destynacji, jak choćby Marsylia. Nie ma jeszcze żadnej konkretnej decyzji, ale dużo o tym rozmawialiśmy, zwłaszcza w tym tygodniu.

Na pytanie, czy wyrastający na nowe gwiazdy UFC zawodnicy, tacy jak Ilia Topuria, mogą przyciągnąć organizację na inne rynki poza Francją czy Wielką Brytanią potwierdził, że to zawsze pozostaje w sferze spekulacji i ocen, czy warto zrobić taki ruch.

Rozmawialiśmy ostatnio o Dublinie, dawno nie byliśmy w Glasgow, myślimy też o Manchesterze. (…) Trudno mi skłądać konkretne deklaracje, ale Polska jest również na naszej liście. Mamy znakomitą relację z Polsatem. Byliśmy ostatnio w Gdańsku i pamiętam, jak było intensywnie. Tak więc rzeczywiście, Polska jest wysoko na naszej liście, ale póki co, nie mogę nic obiecać.

powiedział Shaw.

Zobacz także: UFC Paris – wyniki

źródło: konferencja prasowa po UFC Paris