Uriah Hall vs. Paulo Costa planowane na UFC Fight Night 128

34
źródło: sportv.globo.com

Kolejne starcie w kategorii średniej prawdopodobnie pojawi się w rozpisce gali UFC w Atlantic City. Po porannym, oficjalnym ogłoszeniu walki Thiago Santosa z Davidem Branchem, latyno-amerykańskie media donoszą o planowanym zestawieniu Paulo Costy (11-0) z Uriah Hallem (14-8).

Były rywal Krzysztofa Jotko miał niedawno zaplanowany występ na gali w St. Louis gdzie w drugiej walce wieczoru miał zmierzyć się z Vitorem Belfortem. Walkę te jednak odwołano na dzień przed wydarzeniem z powodu poważnych problemów zdrowotnych Jamajczyka, związanych bezpośrednio z procesem zbijania wagi.

Dana White po zaistniałej sytuacji zapowiedział, że kolejny występ Halla będzie miał miejsce w dywizji półciężkiej. Jeśli jednak rewelacje portalu Combate potwierdzą się, po raz kolejny fani będą mogli podważyć słowność prezydenta UFC ponieważ pojedynek ma zostać zakontraktowany w limicie do 84 kg.

Niepokonany Paulo Costa w ostatniej walce znokautował byłego mistrza kategorii półśredniej, Johny’ego Hendricksa. Brazylijczyk stoczył w UFC dotychczas 3 walki, wszystkie kończąc przed czasem. Uriah Hall powraca po wygranej z Krzysztofem Jotko, którą zaliczył we wrześniu 2017 roku.