USADA zmienia przepisy przez sprawę Jona Jonesa, a zawodnik komentuje

51
źródło: mmamotion.com

USADA wprowadziła ostatnio zmiany w swojej polityce antydopingowej i jak się okazuje duży wpływ na to, miała sprawa dobrze znanego komisji – Jona Jonesa.

USADA wprowadziła zmiany w sprawach dotyczących śladowych ilości zakazanych substancji jak i skażonych suplementów. Jon Jones dobrze znany komisji antydopingowej miewał ostatnio problemy z „efektem pulsacyjnym” i to właśnie spowodowało, że USADA postanowiła wprowadzić zmiany. Zdaniem Huntera Campbella ostatnia sprawa Jona Jonesa spowodowała zmiany w polityce antydopingowej.

Sprawa Jona Jonesa była momentem, w którym wszyscy usiedliśmy i powiedzieliśmy: „Musimy rzucić okiem na to, czym jest nauka wobec listy zakazanych środków”. I chcę wyrazić uznanie dla Jona, ponieważ przyjął krytykę jak nikt inny. Ale wszystko co wydarzyło się w tej sprawie okazało się prawdą i pomogło w poprawie aktualnej polityki.

Krótko po tej wypowiedzi Campbella, Jones zamieścił zdjęcie na Instagramie i skomentował całą sytuację w następujący sposób:

„Jeśli dwóch biologicznych braci może zostać mistrzami Super Bowl, to czy możliwe jest, że jestem artystycznym darem od Boga z solidną etyką pracy?

źródło: bjpenn.com | Instagram