Organizacja KSW zakontraktowała kolejnego zawodnika z Czech. Tym razem, do największej polskiej promocji dołączył Viktor Pesta.

Do organizacji KSW dołączył kolejny zawodnik z Czech. Mający doświadczenie z walk dla największych światowych organizacji Viktor Pesta podpisał kontrakt z polską promocją i zadebiutuje dlań na gali KSW 79, która odbędzie się właśnie w jego kraju.

32-latek karierę w MMA rozpoczął w 2010 roku. Po serii dziewięciu zwycięstw został zakontraktowany przez organizację UFC. Tam jednak nie poszło mu najlepiej, gdyż już w debiucie stracił „zero” z rekordu, ulegając Ruslanowi Magomedovowi. Kolejną walkę, z Konstantinem Erokhinem wygrał decyzją, po czym poniósł serię porażek z Derrickiem Lewisem, Marcinem Tyburą oraz Alexeyem Oleynikiem co skutkowało pożegnaniem z UFC.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Od czasu rozstania z największą organizacją MMA na świecie, Pesta toczył boje ze zmiennym szczęściem. Na galach Oktagon MMA zwykle wygrywał, natomiast na PFL, który był jego ostatnim pracodawcą, pokazał się z fatalnej strony, przegrywając oba pojedynki przez nokauty w pierwszych rundach. Warto jednak dodać, że odprawiali go dwaj finaliści ostatniego sezonu.

Pesta toczył boje w dwóch dywizjach – ciężkiej oraz półciężkiej, w polskiej organizacji będzie jednak wojował w królewskiej kategorii wagowej.

Zobacz także: Łukasz Sudolski poznał rywala na galę XTB KSW 78 w Szczecinie

źródło: Twitter / KSW