Dwa miesiące po tym, jak hitowe starcie czołowych średnich zostało ogłoszone, dowiadujemy się, że jednak nie odbędzie się ono na UFC 284. Właściwie to nie ma pewności, czy i kiedy może do tej walki dojść. A wszystko przez to, że organizacja nie zdołała dopiąć formalności.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Informację o zerwaniu negocjacji podało dziennikarz ESPN, Brett Okamoto. Zaraz po jego wpisie na Twitterze, Paulo Costa skomentował zamieszanie słowami:

„Znakomita walka nie dojdzie do skutku z powodu braku umiejętności negocjacyjnych. Powinni przestać być tacy małostkowi…”

O co chodzi? Jak zawsze, o pieniądze. Brazylijczyk ma jeszcze jedną walkę w kontrakcie i ostro negocjuje z UFC przedłużenie współpracy na nowych, korzystniejszych dla siebie warunkach. Najwyraźniej nie idzie zbyt dobrze.

Hiobowe wieści potwierdził także drug zainteresowany – Robert Whittaker. Były mistrz nagrał krótkie wideo, w którym wyraża swoje rozczarowanie sytuacją i postawą niedoszłego rywala.

„To naprawdę przygnębiające. Walka z Costą nie odbędzie się. UFC próbowało wszystkiego, co w ich mocy, aby dopiąć z nim ten pojedynek. Dali mi nowy kontrakt, byle tylko podpisał papiery na to starcie (z tego, co zrozumiałem), a on nadal się nie zgadza. A zatem tak, walka w Perth nie odbędzie się.”

powiedział Whittaker na nagraniu.

Były mistrz zdradził również, że organizacja planuje teraz dla niego walkę na marzec lub kwiecień. Nie ma jeszcze konkretnej daty czy rywala.

Wobec wypadnięcia starcia Costa vs. Whittaker aktualna rozpiska UFC 284 (13 lutego) wygląda następująco:
Islam Makhachev vs. Alexander Volkanovski o pas wagi lekkiej
Yair Rodriguez vs. Josh Emmett o tymczasowy pas wagi piórkowej
Tyson Pedro vs. Mingyang Zhang
Kai Kara-France vs. Alex Perez
Jack Jenkins vs. Don Shainis
Parker Porter vs. Justin Tafa
Melsik Baghdasaryan vs. Joshua Culibao
Jimmy Crute vs. Alonzo Menifield
Kleydson Rodrigues vs. Shannon Ross
Nasrat Haqparast vs. Jamie Mullarkey
Joel Alvarez vs. Zubaira Tukhugov