(Grafika: Marek Romanowski)

Przedstawiamy serię wywiadów z zawodnikami którzy zmierzą się na gali Soul FC w Zielonej Górze. Na pierwszy ogień idzie Bogusław Fijałkowski, zawodnik znany między innymi z programu MMaster. Zapraszamy!

 • W poprzednim roku zadebiutowałeś w zawodowym MMA. Oceń jaki był to dla Ciebie rok?

Jaki był ubiegły rok? Pracowity każdym względem, zacząłem walczyć zawodowo z różnym skutkiem, gdyż mój obecny bilans przedstawia się 1-1-1 więc poznałem smak szybkiej wygranej, szybkiej porażki jak i morderczej walki przez 3 rundy. W sferze prywatnej zostałem szczęśliwym tatą Olafka.

 • Twoja ostatnia walka z Krzysztofem Klepaczem zakończyła się remisem. Została jednak wybrana walką wieczoru. Czego zabrakło w tym pojedynku do zwycięstwa i jak zareagowałeś na bonus za walkę wieczoru?

W ostatniej walce zostawiłem sporo zdrowia w oktagonie, czego zabrakło? Może wytrzymałości, jak zwykle zbijanie wagi zostawiłem na ostatnie 5 dni przed ważeniem. Wydaje mi się, że to przełożyło się na tę walkę. Ucieszyłem się bardzo, że organizatorzy docenili moja walkę i nagrodzili bonusem za walkę wieczoru. Naprawdę daliśmy z Krzyśkiem z siebie 110%.

 • Brałeś udział w pierwszej edycji programu MMaster. Powiedz jaki wpływ miał ten program na twoją karierę?

Udział w Mmaster był naprawdę fajną przygodą, dowiedziałem się o programie 10 dni przed eliminacjami, więc szybkie zbijanie wagi i udało się dostać do pierwszej 10. Później starałem się pokazać z jak najlepszej strony. Dzięki programowi mogłem stoczyć swoją pierwszą zawodową walkę na gali Soul FC, ale również wyniosłem z niego wiele cennych uwag od Agnieszki i Pawła.

 • W drugiej edycji programu MMaster jednym z trenerów była Joanna Jędrzejczyk. Jak według Ciebie wypadła w tej roli?

Uważam, że świetnie sprawdziła się w roli prowadzącej tym bardziej, że był to jej debiut w tego typu przedsięwzięciu. Była co najważniejsze obiektywna, a okiem profesjonalnego zawodnika patrzyła i dawała cenne wskazówki dla uczestników.

 • Kto był według Ciebie lepszym trenerem Agnieszka Rylik w pierwszej edycji programu czy Joanna Jędrzejczyk w drugiej?

Nie oceniał bym tu ani Agnieszki ani Asi. Obie sprawdziły się jako prowadzące wzorowo. Agnieszka ze względu na doświadczenie jakie posiada w sportach walki, Asia jako czynna i jedna z czołowych zawodniczek na świecie. Przy okazji obie serdecznie pozdrawiam.

 • Przejdźmy do twojej najbliższej walki na gali Soul FC na, której zmierzysz się z Bogusławem Bagiński. Co sądzisz o swoim rywalu?

Co do mojej najbliższej walki- na pewno nie będzie ona łatwa gdyż mój imiennik jest solidnym zawodnikiem, który potrafi się bić w każdej płaszczyźnie i walczy do końca. Myślę , że będzie to widowiskowa walka w której pokażemy co potrafimy.

 • Gdzie i z kim przygotowywałeś się do walki?

Oczywiście przygotowywałem się u nas w klubie w Olsztynie. Nigdzie nie wyjeżdżałem, gdyż mamy znakomitych trenerów Pawła Derlacza, Szymona Bońkowskiego i Łukasza Porębskiego, którzy znakomicie przygotowują mnie do walk, a także czołowych zawodników MMA w Polsce np. Karola Celińskiego, Michała Szulińskiego, Adriana Zielińskiego, Sylwestra  Borysa (Borsuk), Mameda, Aslana i wielu innych. Przepraszam, że nie wszystkich wymieniłem ale  zajęło by to trochę czasu. Ma kto mnie dociążyć, więc nie ma potrzeby wyjeżdżania.

 • W sobotę zawalczysz po raz drugi dla organizacji Soul FC. Powiedz jak Ci się współpracuje z tą organizacją?

Mile wspominam występ dla Soul FC, mam nadzieję, że drugi będzie równie udany pod względem organizacyjnym jak i wynikiem końcowym mojej walki. Organizacją zajmują się fajni młodzi chłopaki którzy mają mega zapał do tego i myślę, że z każdą następną galą będzie widać progres.

 • Jakie masz plany na 2014 rok w MMA?

Plany na rok 2014. Hmm trenować, trenować i jeszcze raz trenować oraz mieć jak najwięcej walk, jeżeli zdrowie dopisze.

 • Czym zajmujesz się po za trenowaniem MMA i jak lubisz spędzać wolny czas?

Szczerze to mało mam wolnego czasu gdyż trenuje dwa razy dziennie. Każdą wolną chwilę staram się spędzać z moim synkiem i narzeczoną.

 • Dzięki za znalezienie wolnego czasu na wywiad i życzę wygranej walki

Dzięki za wywiad. Korzystając z okazji chciałbym podziękować moim sponsorom za wsparcie w przygotowaniach do walki tj. Firma RAM-GAZ ORNETA, aleCatering.pl, PIT BULL, Krzysztofowi Kostrzębskiemu który zajmuje się moją rehabilitacją oraz moim niezastąpionym trenerom i wszystkim chłopakom z klubu. Dzięki, Pozdrawiam.