11 listopada w 105 rocznice odzyskania przez Polskę Niepodległości KSW zawita do Radomia. Fani zobaczą 9 walk, a główną atrakcją „bitwy o Radom” będzie starcie Kaczmarczyk vs Rutkowski.  Sprawdźcie jak w liczbach i statystykach prezentuje się to wydarzenie.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

0 – tyle porażek na galach w Radomiu zanotował Patryk Kaczmarczyk (będzie to jego 4 walka w rodzinnych stronach).

3  – to już 3 gala z rzędu na której zobaczymy zawodników z Bałkanów. Czy są to zatem przymiarki do powrotu polskiej organizacji na obszary byłej Jugosławii?

3 – tyle walk wieczoru na galach FEN w tym roku mieli uczestnicy KSW 88 (2 – Piotr Kuberski, 1 – Marcin Wójcik)

5 – na tylu kontynentach swoje walki toczył Luis Henrique da Silva. Zawodnika można zatem nazwać prawdziwym obieżyświatem.


Kraje w których swoje walki toczył Luis Henrique da Silva

9 – tyle lat dzieli dwóch zawodników którzy zmierzą się w walce wieczoru radomskiej gali KSW.  To największa różnica podczas tej gali.


Wiek zawodników występujących na gali KSW 88

19 – tyle kilogramów dzieliło Hatefa Moeila i Marcina Wójcik podczas ważenia przed KSW 42. Po niezbyt emocjonującej walce zwyciężył reprezentant Polski.


Marcin Wójcik i Hafel Moeil przed KSW 42 (fot. KSW)

20 – starcie z Patrykiem Kaczmarczykiem będzie dla Daniela Rutkowskiego dwudziestym w karierze. Do tej pory zawodnik tylko 3 razy musiał przełknąć gorycz porażki.


Bilans walk Daniela Rutkowskiego

111,8 – tyle km2 zajmuje Radom, co ciekawe jego powierzchnia jest większa niż np. Paryża (105,4 km²)


Powierzchnia Radom vs Paryż

154 – tyle sekund średnio spędza w klatce Kamil Gawryjołek


Czas walk Kamila Gawryjołka

202 – takim zasięgiem (w cm) dysponuje Stefan Vojcak. Słowacki „Mutant” ma w tym aspekcie, aż 13 cm przewagi nad swoim oponentem Kamilem Gawryjołkiem.

1862 – tyle dni dzielić będzie KSW 88 od ostatniego występu Marcina Wójcika dla organizacji KSW. W międzyczasie zawodnik z Piły walczył dla takich organizacji jak CW, FEN czy PFL.

2070 – co najmniej tyle biletów na ostatnią galę w Radomiu sprzedał Albert Odzimkowski. O pobicie rekordu będzie w tym roku ciężko chociażby z uwagi na fakt, że w momencie jego ogłoszenia znaczna część hali była wyprzedana.

8558 – tyle osób oglądało face to face głównych bohaterów gali na meczu Radomiak Radom – Korona Kielce.

3 500 000 – taką ilość wyświetleń ma jedna z poza klatkowych walk Ramzana Jembieva. Francuski zawodnik jest bardzo popularny w świecie mediów społecznościowych – na samym Instagramie jego profil śledzi 184 tys. fanów.

Przygotował: Łukasz Kasperski, redagował: Bartłomiej Griese

Jeśli chcesz obstawić pojedynki zbliżającej się gali XTB KSW 88 lub innych wydarzeń MMA, zajrzyj koniecznie TUTAJ lub kliknij w banner poniżej.