Rafael Fiziev wypowiedział się w sprawie przyszłego starcia w jego kategorii wagowej pomiędzy Conorem McGregorem a Michaelem Chandlerem, które prawdopodobnie ziści się w okolicach września.

Znajdujący się blisko mistrzowskiej potyczki Rafael Fiziev już niebawem stanie do walki z Justinem Gaethje, co będzie miało miejsce podczas gali UFC 286 w Londynie. Reprezentujący barwy Azerbejdżanu zawodnik przedstawił swoją optykę na inny pojedynek w wadze lekkiej, którego świadkami będziemy prawdopodobnie w okolicach września.

Mowa oczywiście o konfrontacji Michaela Chandlera z Conorem McGregorem. Obaj zawodnicy będą przez kilka tygodni trenerami w programie The Ultimate Fighter, co następnie zostanie zwieńczone ich bezpośrednim starciem. Wstępny plan zakłada, że miałoby do tego dojść w okolicach września, lecz nic nie zostało jeszcze oficjalnie ogłoszone.

Fiziev twierdzi, że aktualnie McGregor jest daleki od optymalnej formy, dlatego daje spore szanse „Ironowi” na zwycięstwo.

Chłopie, widziałem twarz McGregora, kiedy przyszedł do UFC Performance Institute’u. Myślę, że za dużo imprezuje. Za dużo codziennego imprezowania. Wiesz, jego twarz była jakby… wyglądał, jakby dużo odpoczywał i pił dużo Proper 12.

Dlatego sądzę, że Michael Chandler ma ogromną szansę na zapewnienie sobie słodkiej przyszłości. Chandler, ma naprawdę dobry timing, ma dużo mocy. Po prostu musi robić wszystko mądrze naprzeciwko McGregora. Nie ma potrzeby, aby robić szalone rzeczy, jak w walce z Justinem. Mam na myśli trzymanie opuszczonych rąk i pchanie się do przodu. Musi się tego wyzbyć. Musi być nieco mądrzejszy i jest z całą pewnością w stanie go pokonać. Wierzę w to na 100%.

– powiedział „Ataman” w rozmowie z Submission Radio.

Fiziev może się aktualnie pochwalić serią sześciu zwycięstw. Ostatni raz zwyciężał nad byłym mistrzem wagi lekkiej – Rafaelem dos Anjosem w lipcu zeszłego roku. Niewykluczone, że wygraną z Gaethje ugruntuje sobie pozycję pierwszego pretendenta do pasa mistrzowskiego, choć zapewne Beneil Dariush i Charles Oliveira są innego zdania.

Zobacz także: Rafael Fiziev przejdzie operację nosa po walce na UFC Vegas 58

źródło: lowkickmma.com