Zaktualizowano rankingi po ostatniej gali UFC, z numerem 256. Wydarzenie to odpowiedziało na wiele pytań, stąd sporo zmian w poszczególnych klasyfikacjach.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Najbardziej cieszy fakt, że z rankingu bez podziału na kategorie wagowe wypadł Tony Ferguson, dzięki czemu zrobiło się wolne miejsce, na które nareszcie wszedł Jan Błachowicz. Spowodowało to awans o jedno oczko Kameruńczyka – Francisa Ngannou. Również aktualny czempion kategorii muszej może cieszyć się z wyższej lokaty – ten zajmuje na ten moment miejsce dziewiąte.

Największy awans zanotował fighter walczący pod flagą Francji. Ciryl Gane, nokautując byłego mistrza, Juniora dos Santosa przeskoczył aż o siedem pozycji, co powoduje, że obecnie znajduje się na siódmym miejscu klasyfikacji królewskiej kategorii.

Efektowne zakończenie pojedynku przez Kevina Hollanda spowodowało małą rewolucję w wadze średniej. Zwycięstwo nad popularnym „Jacare” przyczyniło się do tego, że ten przeskoczył pięć oczek, dzięki czemu zajmuje teraz dziesiątą lokatę.

Porażka „El Cucuya” miała również wpływ na wagę lekką. Jego oponent – Charles Oliveira awansował o cztery pozycje, dzięki czemu wszedł na trzecie miejsce w kategorii do 70 kg, spychając tym samym w dół innych fighterów.

Jeżeli chodzi o męskie dywizje, małe zmiany nastąpiły również w kategorii, gdzie na tronie zasiada nasz krajan – półciężkiej oraz muszej.

Źródło: tsn.ca