„205 funtów?” – spotkanie Jana Błachowicza z Israelem Adesanyą

1267
ufc.com

Już w najbliższy weekend dojdzie do gali, na którą kibice z całego świata ostrzą sobie zęby już od dawna. Fenomenalna karta walk zwiastuje, iż będzie to niezapomniana noc – dodatkowo trzy starcia mistrzowskie tylko dodają emocji. Całość zwieńczy pojedynek naszego rodaka, Jana Błachowicza, który przystąpi do pierwszej obrony swojego mistrzowskiego pasa dywizji półciężkiej UFC, a jego przeciwnikiem będzie niepokonany Nigeryjczyk – Israel Adesanya.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Różnica wagi – na to zagadnienie zdecydowanie warto zwrócić uwagę, przyglądając się temu starciu. „The Last Stylebender” od początku powtarzał, że nie ma zamiaru nabierać zbędnych kilogramów. Wciąż się tego trzyma, a co więcej – zapowiada, że przejdzie nawet proces zbijania (jak to ma w zwyczaju, podczas pojedynków w kategorii średniej), by utrzymać rutynę.

Zobacz także: Israel Adesanya zdradza z jaką wagą przystąpi do sobotniej walki z Błachowiczem

Nie od dziś wiadomo, że Nigeryczyk dysponuje znakomitymi warunkami fizycznymi. W jego mediach społecznościowych pojawiło się zdjęcie, na którym stoi obok Jana Błachowicza (27-8), przypominając spotkanie z nim.

Pomimo tego, iż Adesanya jest bardzo dobrym stójowiczem, „Cieszyński Książę” zapewniał, że nie będzie oddawał mu pola w tej płaszczyźnie. Szkoleniowcy Polaka powtarzają to samo, dlatego w nocy z soboty na niedzielę możemy spodziewać się fenomenalnego widowiska.

Źródło: Twitter/Israel Adesanya