Prezentujemy comiesięczną aktualizację naszego redakcyjnego rankingu polskich zawodników MMA.

Na wstępie przypomnijmy, że ranking obejmuje wyłącznie zawodników i zawodniczki, którzy w ciągu ostatniego roku stoczyli minimum jeden pojedynek na zasadach MMA.

Waga piórkowa:

W kategorii do 66 kg, Adam Soldaev awansował o cztery pozycje po pokonaniu Damiana Stasiaka, któremu zapewnił spadek o trzy oczka. Awans Soldaeva do TOP 5 przyczynił się także do drobnego spadku o jedną pozycję Łukasza Charzewskiego.

Waga lekka:

Z rankingiem dywizji lekkiej pożegnał się okupujący dotychczas szóstą lokatę Borys Mańkowski ze względu na nieaktywność. Jego miejsce bezpośrednio zajął powracający do TOP 10 Marcin Held.

Waga półciężka:

Do rankingu kategorii półciężkiej powrócił Sergiusz Zając, który zajął dotychczasowe miejsce Adama Kowalskiego. Kowalski pożegnał się z topką ze względu na brak aktywności w ciągu ostatniego roku.

Waga ciężka:

W rankingu królewskiej dywizji wagowej, od razu w jej czubie zadebiutował Arkadiusz Wrzosek, który zajął trzecią pozycję. Tym samym – zapewnił wszystkim znajdującym się pod podium spadek o jedno miejsce oraz wylot Kamilowi Gawryjołkowi.

Pełen ranking znajduje się do wglądu TUTAJ.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Autorzy: Marek Romanowski, Michał Malinowski, Grzegorz Nielubiak, Fabian Warzecha