Jako, iż kwiecień dobiegł już końca – prezentujemy aktualizację naszego redakcyjnego rankingu polskich zawodników MMA.

Na wstępie przypomnijmy, że ranking obejmuje wyłącznie zawodników, którzy w przeciągu ostatniego roku stoczyli przynajmniej jeden pojedynek.

Waga półśrednia:

W kategorii do 77 kg doszło do kilku istotnych zmian. Do rankingu powrócił Igor Michaliszyn, który został poprzednio usunięty za nieaktywność. Utalentowany półśredni powrócił na 7-mym miejscu, tym samym, z rankingiem chwilowo pożegnał się Kamil Kraska, który okupował 10-te miejsce, a Krystian Kaszubowski oraz Michał Pietrzak – spadli o jedną pozycję. Po ostatniej porażce na gali PFL, David Zawada spadł o dwie pozycje i zatrzymał się aktualnie na 8-mym miejscu. Daniel Skibiński awansował o jedno oczko.

Waga średnia:

W kategorii średniej doszło do wielu roszad, związanych głównie z wypadnięciem z tej dywizji Krzysztofa Jotki, który dotychczas piastował drugą pozycję. W związku z tym – większość zawodników awansowała o jedno oczko. Do rankingu powrócił Piotr Wawrzyniak, który w brutalny sposób rozprawił się niedawno z Adrianem Błeszyńskim, a swoją poprzednią pozycję postradał ze względu na nieaktywność. Wawrzyniak powrócił na 8-mej pozycji.

Waga półciężka:

W kategorii półciężkiej zadebiutował Krzysztof Jotko, który znalazł się na 5-tej pozycji. Tym samym, Maciej Różański, Marcin Łazarz, Łukasz Sudolski, Adam Kowalski oraz Rafał Kijańczuk musieli przesunąć się o jedno oczko w dół. W topowej dziesiątce chwilowo zabrakło miejsca dla dotychczasowego numeru 10 – Damiana Piwowarczyka.

Waga ciężka:

W królewskiej dywizji wagowej także doszło do kilku istotnych zmian. Z rankingiem pożegnał się Mariusz Pudzianowski, a jego dotychczasową pozycję zajął Kamil Gawryjołek, dla którego jest to debiut w naszym rankingu. Po porażce na czeskiej gali, Adam Pałasz zamienił się pozycją z Michałem Kitą.

P4P:

W rozpisce bez podziału na kategorie wagowe, Marian Ziółkowski zamienił się pozycją z Krzysztofem Jotką.

P4P kobiet:

W kategoriach kobiecych, Karolina Wójcik awansowała na drugą pozycję, zapewniając spadek o jedno oczko Ewelinie Woźniak. W rankingu zadebiutowała Adrianna Kreft, która zajęła od razu 6-stą pozycję. W związku z tym, Marta Waliczek, Emilia Czerwińska oraz Klaudia Syguła spadły o jedną lokatę. W rankingu zadebiutowała także Natalia Baczyńska-Krawiec, a z rozpiski wypadły Katarzyna Sadura oraz Karolina Owczarz.

Pełen ranking znajduje się do wglądu: TUTAJ.

Autorzy: Marek Romanowski, Michał Malinowski, Grzegorz Nielubiak, Fabian Warzecha