Brat Ilii Topurii – Aleksandre, będzie rywalizował w największej organizacji MMA na świecie! Dołącza on do puli zawodników walczących w kategorii koguciej.

Aleksandre Topuria (5-1) dotychczas sześciokrotnie podjął zawodową rywalizację, zwyciężając pięć z tych pojedynków. Aktualnie może pochwalić się serią trzech zwycięstw. Po raz ostatni wchodził do klatki w maju minionego roku, kiedy to skrzyżował rękawice z Johanem Segasem (3-2) i nie mając problemów, rozbił go już w inauguracyjnej odsłonie.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Okazuje się, że ostatnie wygrane były dla niego jednocześnie przepustką do amerykańskiego giganta. Ilia Topuria (14-0) zdradził bowiem w wywiadzie z Jonem Anikiem dla ESPN, iż jego brat zasili szeregi organizacji.

Jestem podekscytowany. On też zostanie mistrzem UFC. Jest bardzo mocny i utalentowany. Jest dobry dosłownie wszędzie – w stójce, zapasach, parterze. Ma ciekawy styl. Spodoba się im. Będę w jego narożniku, bo on zawsze jest w moim. W klatce zobaczymy go już wkrótce. Może miesiąc po mojej walce. Jest gotowy, zaufaj mi.

Młodszy z braci Topuria powróci do oktagonu w najbliższy weekend. Podczas UFC 298 powalczy o mistrzowskie trofeum kategorii piórkowej. Czeka go jednak bardzo trudne wyzwanie, bowiem stanie w szranki z zasiadającym na tronie dywizji już od dłuższego czasu Alexandrem Volkanovskim (26-3).

Zobacz także: „Chętnie bym go r**jebał” – Rodriguez otwarty na starcie z Topurią

Źródło: YouTube/ESPN MMA, Instagram/Alexsandre Topuria