Anthony Pettis (22-9) złamał kość w stopie podczas przegranej walki z Natem Diazem (20-11) na gali UFC 241. „Showtime” urazu doznał prawdopodobnie w pierwszej rundzie pojedynku.

Kontuzję zawodnika potwierdził jego trener Daniel Wanderley, a sam zawodnik opublikował zdjęcie spuchniętej stopy sugerując, że jego przeciwnik ma dość twardą głowę.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

@natediaz209 you have a hard ass head homie lol

Post udostępniony przez Anthony Pettis (@showtimepettis)

Pettis z kontuzjowaną nogą przewalczył z Diazem pełne trzy rundy. Sędziowie orzekli jednogłośne, że to powracający po trzech latach Nick Diaz pokonał „Showtime’a”.

Nie jest jasne, kiedy dokładnie doszło do złamania, ale najprawdopodobniej miało to miejsce w pierwszej rundzie. W trzeciej odsłonie pojedynku ruch Pettisa był już wyraźnie ograniczony. Przypomnijmy, że nie tak dawno „Showtime” złamał rękę w pojedynku z Tonym Fergusonem podczas gali UFC 229. Wówczas walka została przerwana po drugiej rundzie właśnie wskutek kontuzji.

Jak informuje dziennikarz Ariel Helwani, stopa Pettisa może wymagać operacji, ale więcej informacji zawodnik uzyska po powrocie do Milwaukee.

 

żródło: mmajunkie.com | twitter | instagram|