Za nami gala Babilon MMA 42. W walce wieczoru Bartłomiej Gładkowicz musiał uznać wyższość Sergiusza Zająca.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Runda 1: 

Gładkowicz zaczyna niskim kopnięciem. Obaj panowie z respektem, ostrożnie na początku. Niskie kopnięcie Zająca w odpowiedzi na lewy prosty Bartka. Gładkowicz próbuje badać dystans lewym prostym. Dokłada 2 prawe jaby. Bartek trafia lewym, Zając na deskach! Bartek stara się zasypać ciosami przeciwnika. Sergiusz na plecach, ale udaje mu się dojść do siebie. Gładkowicz ciągle pracuje z góry. Próbuje przejść do dosiadu.  Zającowi udaje się jednak wstać.

Runda 2:

Prawy high kick Zająca, cios na wątrobę. Bartek odpowiada lewym. Wymiana kopnięć. Świetny prawy Bartka. Tempo nieco spadło. Gładkowicz ponownie trafia lewym prostym. Próba sprowadzenia do parteru, ale Zając wybronił. Wymiany kickboxerskie z obu stron. Bartek przechodzi przez podwójną gardę kombinacją lewy – prawy. Zając odpowiada kopnięciami. Lewy Bartka znów dochodzi do celu, jednak Sergiusz pozostaje twardo na nogach. 

Runda 3:

Zaczyna Gładkowicz podwójnym prawym prostym. Zając kontruje. Kolejna próba sprowadzenia przez Bartka, ale bez przekonania. Zając z łatwością broni pozycji. Ponowne wymiany stójkowe z obu stron. Tym razem lewy prosty Zająca dochodzi do celu. Zając wygląda na mniej zmęczonego. Próbuje wciągnąć przeciwnika w bójkę. Gładkowicz już nieco spokojniej niż w pierwszych rundach. Kolejna próba sprowadzenia ale ponownie Zając zdołał ją wybronić. Bartek dociska rywala do siatki. Uderza kolanem, później barkami. Zając klinczuje ale niezbyt wiele może zrobić. Koniec walki. 

Jednogłośną decyzją sędziów (3x 29-28) wygrywa Sergiusz Zając.

Zobacz także: Babilon MMA 42 – wyniki [NA ŻYWO]