Mimo perypetii ostatniej rundzie Piotr Niedzielski pokonał na pełnym dystansie Alexandra Gorschechnika. Sędziowie punktowali jednogłośnie 29-28.

Od pierwszych chwil pojedynku Niedzielski starał się rozbujać tułów. Ukrainiec dużo korzystał z ciosów prostych. Rywalowi udało sprowadzić, ale tylko na moment. Reprezentant Czerwonego Smoka przejawiał coraz więcej agresji. Częściej skracał dystans. Polakowi udało się trafić lewym sierpowym, który zamroczył przeciwnika. Minutę przed końcem rundy Gorschechnik spróbował obalić przeciwnika. Został wybronione. Powtórzę tę akcję za jedną nogę chwilę później. Nie utrzymał Polaka w parterze i starcie zakończyło się w stójce.

W drugiej odsłonie Alexandr rozpoczął od ciosów i kopnięcia na korpus. Oponent nie chciał wdawać się w dłuższe wymiany. Niedzielski raczej szukał kontry. Finalnie wśród jednej z akcji lewy sierpowy wylądował na szczęce Ukraińca. Ruszył po skończenie. Nie udało się wykończyć. Gorschechnik szukał pasywności. Mimo to był bezlitośnie obijany. Ciosy młotkowe i łokcie spadały na jego twarz.

Po przerwie Ukrainiec znów zaczął pierwszy. Szukał trafień ciosami sierpowymi. Zmieniał poziomy trafień. Pierwsze dwie minuty były pod jego dyktando. Rywal był dość pasywny. Szedł do przodu, ale agresji brakowało. Chwilę później Gorschechnik sprowadził walkę do parteru. Niedzielski był potwornie zmęczony. Skręcał się w parterze, ale wstać mu się nie udało. Runda zdecydowanie dla Ukraińca.