Po latach spędzonych w UFC, Ben Rothwell zmienia barwy, ściągając przy okazji rękawice. Od teraz amerykański weteran będzie występował dla jednej z najbardziej rozpoznawalnych marek, produkujących walki na gołe pięści – BKFC.

Pod koniec marca tego roku, sieć obiegła informacja, jakoby Ben Rothwell (39-14) rozstał się z największą organizacją MMA na globie – UFC. Dla wielu wydawało się to być zaskakujące, bowiem miał on już zaplanowane starcie z Alexandrem Gustafssonem (18-7), jednakże dość szybko okazało się to być prawdą.

Zobacz także: Ben Rothwell zwolniony z organizacji UFC

Wychodzi na to, iż Rothwell nie tylko zmienia organizację, ale i formułę. Od teraz będzie on walczył pod sztandarem BKFC, więc możemy być pewni, że będziemy świadkami jeszcze kilku krwawych potyczek z jego udziałem.

„Witamy w BKFC, Benie Rothwellu!

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Amerykanin po raz ostatni widziany był w akcji, w listopadzie minionego roku. Podzielił on wówczas oktagon z Brazylijczykiem, Marcosem Rogerio de Limą (19-7-1), aczkolwiek bardzo szybko musiał uznać jego wyższość, zostając rozbitym po zaledwie 32. sekundach od rozpoczęcia.

Źródło: Twitter/BKFC