Organizacja Babilon MMA przyzwyczaiła kibiców sportów walki do odważnego prowadzenia zawodników i kontraktowania pojedynków, w których szanse rywali rozkładają się 50 na 50. Wiele tego typu zestawień widzieliśmy w ostatnich latach w szczególnie mocno obsadzonej kategorii piórkowej.

3 czerwca na gali Babilon MMA 28 w Nowym Targu czeka nas kolejne takie starcie – Hubert Lotta (3-2) zmierzy się z Krzysztofem Mendlewskim (4-2). W pojedynku wieczoru Piotr Wawrzyniak i Adam Łaguna powalczą na dystansie 5 rund o mistrzowski pas wagi średniej, a przed nimi w starciu na zasadach K-1 zmierzą się wielcy mistrzowie kickboxingu: Rafał Dudek i Dominik „Japoński Drwal” Zadora.

Zobacz także: Artur Gwóźdź – Bartosiński vs Romanowski o pas? | Podsumowanie Pawlak vs Kęsik [WYWIAD]

Oprócz walki Wawrzyniak-Łaguna o mistrzowski pas oraz starcia polskich legend kickboxingu Dudek-Zadora ciekawie zapowiada się także walka w królewskiej kategorii, w której niepokonany Marcin „Arab” Kalata sprawdzi się z Damianem „Bujakiem” Bujkowskim. Na gali Babilon MMA 28 odbędzie się także interesujący debiut Mistrza Polski Strongman z 2020 roku – Roberta Cyrwusa, który zmierzy się z Grzegorzem Smolińskim.

Wszystkim show może jednak skraść wspomniane starcie w wadze piórkowej. 27-letni Krzysztof Mendlewski zaczął karierę w MMA od dwóch przegranych potyczek, ale od maja 2019 roku nie zaznał goryczy porażki i wygrał w świetnym stylu 4 kolejne walki, w każdej z nich prezentując się lepiej niż w poprzednich. W klatce Babilon MMA ma już na koncie dwa zwycięstwa – pokonał kolejno Marcina Skrzeka (poddanie w 2. rundzie) oraz Mateusza Makarowskiego (jednogłośnie na punkty). Młodszy o 4 lata Hubert Lotta uchodzi za wielki talent sportów walki. Jako amator pokonał m.in. znakomitego Oskara Szczepaniaka, a na zawodowstwie ma już wygrane nad Piotrem Kacprzakiem (przegrał w rewanżu) i Karolem Kutyłą.

W pojedynku Lotta-Mendlewski trudno wskazać faworyta, a w dodatku obaj zawodnicy stawiają sobie najwyższe cele w sporcie i marzą o mistrzowskim tytule federacji Babilon MMA. Który z nich okaże się lepszy 3 czerwca na gali Babilon MMA 28 w Nowym Targu i przybliży się do upragnionego trofeum?

Bilety na galę Babilon MMA 28 dostępne w cenie od 50 PLN na Eventim.pl. Transmisja na kanałach grupy Polsat oraz w Polsat Box Go.

Informacja prasowa