Jak wiadomo, MMA jest sportem bardzo kontuzjogennym. Teraz boleśnie przekonał się o tym Beneil Dariush, który musiał się wycofać dosłownie tydzień przed UFC Vegas 49. Nowym rywalem Islama Makhacheva będzie Bobby Green.

Pojedynek na szczycie kategorii lekkiej, pomiędzy Beneilem Dariushem (21-4-1) oraz Islamem Makhachevem (21-1) miał zwieńczyć zaplanowaną na 26 lutego galę UFC Vegas 49. Jak jednak poinformował za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych kanadyjski reporter, Ariel Helwani, 32-latek nabawił się kontuzji, która wykluczyła go z przystąpienia do tego starcia.

„Źródła podają, że przyszłotygodniowa walka Islama Makhacheva z Beneilem Dariushem wypada. Dariush nabawił się urazu kostki i jest zmuszony się wycofać. Na ten moment nie mam informacji, czy Makhachev zostanie na karcie i czy 26 lutego wystąpi w walce wieczoru.”

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

O uzupełnienie tej informacji szybko pokusił się Brett Okamoto, który zakomunikował, że wyzwanie to zaakceptował powracający po zaledwie dwóch tygodniach, doświadczony Bobby Green (29-12-1).

„Co mówicie? Bobby Green w walce wieczoru UFC? Co powiecie na przyjęcie starcia z Islamem Makhachevem 10 dni przed? Według źródeł, Green zastąpi 26 lutego kontuzjowanego Beneila Dariusha. To nie jest jeszcze przyklepane i prawdopodobnie walka odbędzie się w umownym limicie. Obaj zgodzili się już na pojedynek.”

Green po raz ostatni wchodził do klatki 12 lutego. Podczas gali z numerem 271 stanął w szranki z Nasratem Haqparastem (13-5) i przewalczywszy pełny dystans, finalnie jednogłośnie zwyciężył na kartach sędziowskich, wydłużając swoją serię wygranych do dwóch.

Zobacz także: UFC 271: Bobby Green zdominował Nasrata Haqparasta

Źródło: Twitter/Ariel Helwani, Twitter/Brett Okamoto