Niepokonany zawodnik UFC jest jednym z entuzjastów sztucznej inteligencji. Opowiedział w jaki sposób Chat GPT pomaga mu przygotowywać się do swoich pojedynków.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

W ostatnich latach tempo rozwoju sztucznej inteligencji znacznie przyspieszyło. Mimo tego, że najnowsze technologie już dziś ułatwiają funkcjonowanie w niemal każdej dziedzinie życia, wciąż niosą ze sobą pewne obawy. Coraz więcej osób przekonuje się jednak do AI. Jedną z nich jest wschodząca gwiazda największej organizacji MMA na świecie – Bo Nickal (5-0). Amerykanin w podcaście The Joe Rogan Experience, powiedział w jaki sposób korzysta z programu Chat GPT w czasie przygotowań do starć z rywalami. Nie można dokładnie określić jak duży wpływ na rzeczywisty przebieg walki, mają informacje uzyskane w ten sposób. Trzeba jednak przyznać, że jego metody treningowe są jak na razie skuteczne. Wszystkie pięć zawodowych pojedynków (w tym 2 dla UFC) wygrał przed czasem. Żaden z nich nie wyszedł poza pierwszą rundę.

Widziałem to wszystko. Dam ludziom teraz do myślenia ale wejdę w Chat GPT. Musisz zadawać odpowiednie pytania. Powiem “Sformułuj gameplan pod takiego zawodnika”. “Jestem zapaśnikiem, walczę w wadze średniej” i takie tam, “Będę walczył z tamtym gościem, podaj mi idealny plan na niego”. To nie takie proste, musisz go trochę nakierować, ale to może pomóc. Poda Ci jakieś dobre informacje chociaż najpierw powie coś w stylu “Nie jestem w stanie tego zrobić, sformułować tego czy tamtego” i wkrada się trochę niejasności ale mówię wtedy “dobra, to stwórz gameplan dla zapaśnika który będzie walczył ze stójkowiczem, na zasadach MMA” i wtedy wiesz, możesz zadawać bardziej szczegółowe pytania. Uzyskuje naprawdę dobre informacje. Zobaczymy dokąd to zmierza, co będzie za 5 lat. To prawdopodobnie będzie w stanie pobrać filmiki o kimś a później powiedzieć Ci o wszystkich jego słabościach

Powiedział.

Najbliższy występ Bo Nickala zaplanowany jest na jubileuszową galę UFC 300, która odbędzie się 13 kwietnia w T-Mobile Arenie w Las Vegas. Jego przeciwnikiem będzie Cody Brundage (10-5).

Zobacz także: T.J. Dillashaw gotowy na powrót do klatki w 2024 roku?

Źródło: The Joe Rogan Experience. Fot.: UFC, Risknet.de