13 kwietnia miejsce będzie miała 300. gala wyprodukowana pod sztandarem największej organizacji MMA na świecie. Nic więc dziwnego, iż przedstawiciele planują zorganizować naprawdę mocną rozpiskę. Możliwe, że do karty dopisana zostanie mistrzowska walka w wadze półśredniej.

Od końca 2023 roku przedstawiciele największej organizacji MMA na świecie odkrywają karty związane z nadchodzącym jubileuszem – UFC 300. Wiadomo, iż podczas rozpiski zobaczymy kilku byłych czempionów, jak chociażby Aljamain Sterling (23-4), czy Jiri Prochazka (29-4-1).

Zobacz także: T.J. Dillashaw gotowy na powrót do klatki w 2024 roku?

Niewykluczone, iż zobaczymy wówczas także długowyczekiwany rewanż na samym szczycie kategorii półśredniej. Jak informuje kanadyjski dziennikarz – amerykańska organizacja pracuje nad doprowadzeniem do drugiej potyczki pomiędzy Leonem Edwardsem (22-3) oraz Belalem Muhammadem (23-3).

„Jak zostało mi wspomniane, plan jest taki, by Leon Edwards bronił pasa na UFC 300. Na ten moment zawodnikiem, który ma się z nim zmierzyć jest Belal Muhammad. Shavkat Rakhmonov również był brany pod uwagę.”

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Pierwsza konfrontacja pomiędzy Edwardsem oraz Muhammadem miała miejsce w marcu 2021 roku, jednakże zakończyła się inaczej niż każdy by sobie tego życzył. „Rocky” nieintencjonalnie sfaulował przeciwnika, w związku z czym starcie ostatecznie przerwano i uznano za nieodbyte. Od tego czasu obaj kilkukrotnie wchodzili do oktagonu, pokonując postawionych na ich drodze oponentów.

Źródło: X/Ariel Helwani, fot. Zuffa LLC, Getty Images