BREAKING: KSW 53 odwołane!

1376

Dzisiejsze obwieszczenie premiera o odwołaniu wszystkich masowych imprez w Polsce zaczyna zbierać żniwo. Jak powiedział w rozmowie z Super Expressem jeden ze współwłaścicieli KSW, Maciej Kawulski, łódzka gala tej organizacji została odwołana. Z kolei Artur Mazur ze Sportowych Faktów WP dopowiada, że wedle słów organizatora: „gala zostaje odwołana w pierwotnej formie”.

Pierwsze reakcje władz KSW na obwieszczenie premiera były takie, że być może gala KSW zaplanowana na 21 marca zostanie przeniesiona do studia.

Szybko jednak do mediów trafiła informacja, że KSW 53 nie odbędzie się wcale, o czym poinformował Maciej Kawulski w rozmowie z Super Expressem.

Jak dodaje dziennikarz Super Expressu, Michał Chojecki, Maciej Kawulski poinformował go, że gala jest odwołana i podkreślił, że nawet zorganizowanie gali bez kibiców wiąże się z ryzykiem.

Gala KSW 53 jest odwołana. Nie jesteśmy w stanie walczyć z tą chorobą i to jedyna decyzja, którą mogliśmy podjąć. Uruchamiamy już procedury zwrotu pieniędzy za bilety.

Organizacja gali nawet bez udziału kibiców również wiąże się z ryzykiem rozprzestrzeniania się wirusa. Przecież przy produkcji gali pracuje dużo ludzi. Gala przy pustych trybunach czy w studiu telewizyjnym również nie wchodzi teraz w grę. Mam nadzieję, że gala z takim zestawem walk i zawodników w końcu się odbędzie. Jednak gala KSW 53 została właśnie odwołana.

dodał.

Z kolei w rozmowie ze Sportowymi Faktami WP, Kawulski odniósł się do spekulacji, czy galę można przenieść do studia:

Gala KSW 53, która została zaplanowana w swojej pierwotnej formie, zostaje po prostu odwołana. Mówimy o gali, która miała się odbyć z kibicami, według ustalonego modelu biznesowego. I to już jest fakt. (…)

Jeżeli miałbym powiedzieć coś więcej, to byłbym nierozsądny, a to dlatego, że sytuacja jest bardzo dynamiczna. Może się okazać, że za chwilę, w związku z koronawirusem, atmosfera nie będzie sprzyjała organizacji imprez sportowych, czy rozrywkowych. Na ten moment wydarzenie pod tytułem KSW 53 zostaje odwołane. Nie widzę jednoznacznego i prostego rozwiązania, żeby zbudować alternatywną drogę. W tym momencie, jako jedna z osób zarządzających firmą, nie mogę powiedzieć, że gala odbędzie się w studiu, że zmniejszymy liczbę pojedynków.

doprecyzował.

źródło: Super Express, Sportowe Fakty WP