Sean O’Malley zabrał głos w sprawie porażki swojego jedynego oprawcy w zawodowym MMA – Marlona Very, który w minioną sobotę, w walce wieczoru – przegrał po jednostronnym widowisku z Corym Sandhagenem.

Notowany na 2-gim miejscu w rankingu UFC wagi koguciej Sean O’Malley przyznał, że był zaskoczony występem Marlona Very podczas ostatniego weekendu. „Chito” powrócił do oktagonu w walce wieczoru gali UFC San Antonio. Przed walką, Ekwadorczyk mógł pochwalić się serią czterech zwycięstw, w tym nad takimi zawodnikami jak Frankie Edgar czy Dominick Cruz. Ta seria jednak dobiegła końca po spotkaniu w weekend z Corym Sandhagenem.

W głównej walce UFC San Antonio, „Sandman” odniósł zwycięstwo przez niejednogłośną decyzję sędziów. Amerykanin dominował Verę zarówno w stójce, jak i w parterze. Podczas gdy wielu faworyzowało Sandhagena w tym pojedynku, sporo osób było zaskoczonych łatwością, z jaką wygrał. Jedną z tych osób był „Sugar”.

Zwycięstwo zaskoczyło również Seana O’Malleya, jak stwierdził w swoim podcaście. O’Malley nie walczył od swojego zwycięstwa przez decyzję sędziowską nad Petrem Yanem w październiku zeszłego roku i obecnie oczekuje na walkę o pas. Amerykanin twierdzi, że był zaskoczony porażką Very w pięciorundowej walce. „Sugar” stwierdził, że mimo, iż jego były rywal ma umiejętności, to nie pokazał ich przeciwko Sandhagenowi.

Myślę, że Cory po prostu go zdeklasował.

– Sean O’Malley powiedział w programie TimboSugarShow.

Nie uważam, żeby z „Chito” było coś nie tak, uważam, że Cory jest cholernie dobry. Ten styl bije „Chito”, „Chito” nie jest zbyt szybki, jest cholernie dobry, super wytrzymały, wszechstronny. Cory pozostawał skupiony przez pełne 25 minut, zrobił to, co potrzebował, zaprezentował więcej zapasów, niż myślałem, że to zrobi. Wiesz, co mnie bardzo zaskoczyło? Te pierwsze dwie rundy, kiedy Cory rzucił „Chito” na matę, nie wyglądał, jakby chociaż próbował odzyskać gardę. Nie próbował robić kontroli nadgarstków, nie szukał możliwości wstania do stójki. Byłem bardzo zaskoczony brakiem umiejętności. Nie uważam, że ich brakowało, ale nie używał ich. Po prostu leżał na plecach.

Zobacz także: UFC San Antonio: Cory Sandhagen zdominował Marlona Verę w walce wieczoru

źródło: bjpenn.com