Doskonały stójkowicz, Li Jingliang zmuszony był wycofać się z planowanego pojedynku z Michaelem Chiesą, który miał się odbyć podczas UFC 287.

Informację o wycofaniu się Li Jinglianga z pojedynku z Michaelem Chiesą podał portal MMA Fighting. Zawodnicy mieli się spotkać na UFC 287, które odbędzie się 8 kwietnia w Miami-Dade Arena w Miami.

Obecnie, plan organizacji zakłada, że Chiesa pozostanie na karcie walk, jednak nie podano jeszcze nazwiska nowego przeciwnika.

Chińczyk poinformował o wycofaniu się z walki za pomocą aplikacji Douyin, która służy w Chinach jako aplikacja społecznościowa. Opublikował tam wideo wyjaśniające całą sytuację. Przyczyną zrezygnowania z walki był uraz, który może wymagać nawet operacji. „Leech” walką z Chiesą miał się odbić po niebywale kontrowersyjnej, niejednogłośnej porażce z rąk Daniela Rodrigueza na gali UFC 279 we wrześniu zeszłego roku, jednak będzie musiał na ten moment poczekać jeszcze przez jakiś czas.

Po wygraniu czterech kolejnych pojedynków między grudniem 2018 a styczniem 2021 roku, Chiesa przegrał dwa kolejne z Vicente Luquem i Seanem Bradym. Jeśli Chiesie znalezione zostanie zastępstwo, występ na gali UFC 287 będzie jego pierwszą walką od listopada 2021 roku.

Zobacz także: UFC 279: Daniel Rodriguez kontrowersyjnie pokonał Jinglianga Li niejednogłośną decyzją

źródło: MMAFighting.com