16 grudnia miejsce będzie miało ostatnie w tym roku numerowane wydarzenie spod sztandaru UFC. Jak informuje Marcel Dorff z Eurosportu, do rozpiski gali z numerem 296 wpisane zostanie bardzo interesujące zestawienie. Były mistrz Cody Garbrandt, ma się wtedy zmierzyć z doświadczonym Brianem Kelleherem. 

Niegdysiejczy czempion Cody Garbrandt (13-5) w bieżącym roku wystąpił zaledwie jednokrotnie. W marcu przystąpił do konfrontacji z Trevinem Jonesem (14-10) i przewalczywszy pełny dystans, ostatecznie jednogłośnie wygrał na kartach sędziowskich. Powrócił tym samym na właściwe tory po wcześniejszej serii dwóch przegranych.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Do oktagonu miał powrócić kilka miesięcy później – w sierpniu – jednakże ostatecznie do tego nie doszło. Okazuje się natomiast, iż „No Love” zawalczy jeszcze w 2023. Jak informuje Marcel Dorff, Amerykanin wystąpi 16 grudnia, podczas UFC 296. Stanie wówczas w szranki z doświadczonym Brianem Kelleherem (24-14).

Kelleher słynie ze swojej eksplozywności. Dwie minione potyczki nie ułożyły się jednak tak, jakby sobie tego życzył. W obu tych przypadkach przegrywał już w pierwszych odsłonach. Oznacza to, że po raz ostatni opuścił klatkę jako zwycięzca początkiem zeszłego roku. Pokonał wówczas na pełnym dystansie Kevina Crooma (22-15).

Zobacz także: Oficjalne rankingi rozszerzone po gali KSW 87

Źródło: Twitter/Marcel Dorff, fot. Zuffa LLC via Getty Images