Colby Covington uważa, że to on był powodem, dla którego były mistrz wagi lekkiej i członek Hali Sław UFC – Khabib Nurmagomedov nigdy nie zdecydował się na przenosiny do wyższej kategorii wagowej.

Khabib Nurmagomedov miał perfekcyjną karierę MMA, pozostając niepokonanym w 29 walkach, w tym z trzema obronami tytułu wagi lekkiej przeciwko Conorowi McGregorowi, Dustinowi Poirierowi i Justinowi Gaethje. Jednak „Orzeł” nigdy nie próbował zdobycia drugiego tytułu UFC. Colby Covington uważa, że nie poradziłby sobie z twardą stylistyką zapasów wagi półśredniej, taką jak jego własna, gdyby się na to zdecydował.

Nigdy nie przyszedł na 170, bo ja tu jestem. Nie chce walczyć ze mną. Wiedział, że ten facet ma na niego świetny styl, ktoś, kto jest znacznie bardziej wszechstronny, potrafi zatrzymać jego zapasy, bić go po twarzy oraz zadawać więcej ciosów, a przy tym nie ulega zmęczeniu. To jest to, co robię najlepiej. Rozjechałbym go. Więc on i Makhachev muszą zamknąć swoje mordy. Mówią dużo, a robią mało, w przeciwieństwie do mnie.

Po tym, jak mistrz wagi półśredniej, Leon Edwards, obronił swój tytuł przeciwko Kamaru Usmanowi w walce wieczoru gali UFC 286, szef UFC, Dana White, ogłosił Covingtona numerem jeden w kolejce do walki o tytuł. Covington poleciał do Londynu jako rezerwowy do walki o pas, ale jego usługi nie były potrzebne.

Zobacz także: Leon Edwards uważa, że Colby Covington nie zasługuje na walkę o pas: „Nie dostanie szansy mistrzowskiej”

Z wieloma zawodnikami ubiegającymi się o szansę walki z Edwardsem, mistrzem wagi lekkiej i podopiecznym Nurmagomedova, Makhachev, również wrzucił swoje imię do gry. Ale Covington powiedział, że zapasy Nurmagomedova i Makhacheva nie miałyby szans z jego amerykańskim stylem na najwyższym poziomie.

To był odpowiedni czas i odpowiednie miejsce. Mogli walczyć z zawodnikami, którzy nie mieli doświadczenia w zapasach. Gdyby stawili czoła zawodnikowi z doświadczeniem w zapasach na poziomie olimpijskim, byliby zmiażdżeni. Amerykański styl zapasów jest znacznie lepszy, bardziej zrewolucjonizowany i po prostu lepszy w UFC. Ci ludzie po prostu potrafili wykorzystać odpowiedni czas i odpowiednie zestawienia.

Zobacz także: „Nie chcę, żeby twoje dzieci dorastały bez ojca” – Colby Covington grozi komentatorowi UFC

źródło: mmajunkie.com