Czy Jessica Andrade klepała podczas próby poddania Rose? [WIDEO]

Na platformie youtube pojawiło się interesujące nagranie na którym widać trzykrotnie klepanie Jessici Andrade podczas unoszenia Rose Namajunas w górę.

Do zajścia doszło tuż przed nokautującym Amerykankę slamem, a właściwie w trakcie jego wykonywania. Widać, że Thug stara się zapiąć ręce w technikę kimury na ramieniu Brazylijki, w tym czasie będąc podnoszoną do góry. Zwolnione tempo momentu i bardzo bliski zoom na rękawice Jessici pozwala dostrzec, że zawodniczka w tym czasie trzykrotnie klepie, po czym zrzuca Rose z efektem nokautującym.

Sam moment klepania generalnie rzecz biorąc jest trochę irracjonalny – technika nie była ani dopięta ani na tyle krępująca, żeby istniały jakiekolwiek przesłanki ku klepaniu. Jednak istnieją różne przyczyny powodujące u zawodnika chęć podjęcia decyzji o odklepywaniu: ciosy, techniki poddania, ból związany z obrażeniami, bezdech wywołany brakiem kondycji itp…

Mimo wszystko, klepanie to klepanie i na wideo wydaje się to niezaprzeczalne. Poniżej prezentujemy nagranie:

Oczywiście werdyktu walki raczej to nie zmieni, Amerykanka nie wniosła sprzeciwu, ale fakt ten dodaje pikanterii w kwestii sporu o kolejną walkę dla obecnej mistrzyni, potęgując szanse Rose na natychmiastowy rewanż.

A co wy myślicie o sprawie?

źródło: youtube.com