Dana White nie jest zainteresowany trzecim pojedynkiem Amandy Nunes z Valentiną Shevchenko

201
źródło: Jason Franson/The Canadian Press via AP, denverpost.com

Bez wątpienia Amanda Nunes (20-4) jest jedną z najbardziej dominujących zawodniczek w historii Ultimate Fighting Championship. W minioną sobotę na UFC 250 obroniła swój tytuł w kategorii piórkowej pokonując przez decyzję Felicię Spencer (8-2).

Jedyną zawodniczką, która postawiła jej ciężkie warunki w oktagonie UFC jest aktualna mistrzyni w wadze muszej Valentina Shevchenko (19-3). Bullet przegrywała z Brazylijką po dwóch ciężkich i ciekawych pojedynkach kolejno na UFC 196 i UFC 215. Wielu fanów i ekspertów otwarcie mówi, że chciałoby zobaczyć 3 starcie między tymi wybitnymi zawodniczkami.

Tego zdania nie podziela prezydent UFC Dana White, który na konferencji prasowej po UFC 250 uznał, że na razie nie dojdzie do takiej walki. Stwierdził, że bardziej prawdopodobne jest, że za jakiś czas Valentina zmierzy się z obecną mistrzynią w dywizji słomkowej Weili Zhang (21-1)

Trzecie starcie? Amanda wygrała dwukrotnie. Nie, myślę, że to nie jest dobra walka dla Valentiny. Po pierwsze spójrzmy na Amandę. Ona jest królową w dywizji do 135 i do 145 funtów. Myślę, że jeszcze kilka zwycięstw Weili i przed jej kolejnym starciem z Amandą dojdzie do takiego pojedynku.

powiedział Dana White.

Valentina Shevchenko jest również utytułowaną zawodniczką muay thai oraz kickboxingu. Jest ona wielokrotną mistrzynią świata w tych dyscyplinach. Do amerykańskiego organizacji trafiła w 2015 roku, gdzie na UFC on FOX 17 wygrała na punkty z Sarah Kaufman (21-5). Tytuł mistrzowski w dywizji do 57 kilogramów zdobyła na UFC 231, gdzie pokonała przez decyzję naszą rodaczkę Joannę Jędrzejczyk (16-4). W ostatnim boju na UFC 247 zwyciężyła przez TKO z Katlyn Chookagian (14-3).

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Amanda „The Lioness” Nunes mistrzynią w wadze koguciej została na jubileuszowej gali UFC 200, gdzie poddała Mieshę Tate (18-7). Kilka miesięcy pokonała przez TKO wieloletnią dominatorkę tej dywizji Rondę Rousey (12-2). Pas mistrzowski w kategorii do 66 kilogramów zdobyła na UFC 232. Zwyciężyła wtedy przez techniczny nokaut z Cris Cyborg (22-2). Aktualnie posiada fantastyczną serię 11 wygranych z rzędu.

Zobacz także: Jones przestrzega młodych zawodników przed współpracą z UFC

źródło: bjpenn.com