Kolejny pojedynek w dywizji królewkiej zostaje oficjalnie wpisany w rozpiskę zaplanowanego na 11 września wydarzenia, ACA 128. Nasz sąsiad zza wschodniej granicy – Tomas Pakutinskas zmierzy się wówczas z mierzącym prawie dwa metry, Danielem Jamesem. 

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez ACA MMA (@aca_mma)

Mający na koncie ponad trzydzieści zawodowych startów, Tomas Pakutinskas (19-14-3) będzie się musiał teraz bardzo postarać, by sięgnąć po triumf, bowiem kolejne, ewentualne potknięcie, może spowodować nawet rozwiązanie kontraktu. Litwin po raz ostatni wystąpił w kwietniu bieżącego roku, kiedy to po pełnym dystansie przegrał na kartach sędziowskich z Czechem, Michalem Martinkiem (9-2). Wcześniej natomiast musiał uznać wyższość naszego krajana – Daniela Omielańczuka (25-10-1).

Zobacz także: Daniel Omielańczuk o walce z Goncharovem na ACA 128, sparingach z Darko Stosicem i wygranej Sarary [WYWIAD]

Dwóch ostatnich przeciwników Daniela Jamesa (10-6-1) pokrywa się z tymi, z którymi minione pojedynki toczył także Litwin. „Amerykański Predator” wyszedł jednak zwycięsko z konfrontacji z Martinkiem, rozbijając go przed czasem. Jego umiejętności nie wystarczyły natomiast na batalię z również już wcześniej wspominanym Omielańczukiem, dlatego ostatecznie musiał uznać jego wyższość, przegrywając przez jednogłośną decyzję sędziów.

Źródło: Instagram/ACA MMA