David Zawada poznał termin występu, a także nazwisko najbliższego oponenta. 14 kwietnia rozpocznie on przygodę w tegorocznej edycji PFL, mierząc się z Brazylijczykiem, Carlosem Lealem.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Po rozstaniu z największą organizacją MMA na świecie – UFC – do czego doszło przed końcem 2021, David Zawada (18-7) szukał miejsca, w którym mógł na dłużej zakotwiczyć. W czerwcu minionego roku wystąpił pod sztandarem OKTAGON MMA, gdzie pokonał Erhana Kartala (10-2), jednakże póki co był to jego jednorazowy start w czesko-słowackiej organizacji. Od teraz będzie walczyć w PFL. Pierwsze starcie rozegra się 14 kwietnia. „Sagat” skrzyżuje wówczas rękawice z Carlosem Lealem (17-4). Pojedynek ten rozegra się oczywiście w limicie kategorii półśredniej.

Zobacz także: David Zawada zasila szeregi organizacji PFL! „Sagat” powalczy w turnieju o milion dolarów

Leal podejdzie do rywalizacji po przegranej, której w sierpniu 2022 doświadczył z rąk występującego pod flagą Szwecji, Sadibou Sy (13-6-2). Zawodnicy przewalczyli wtedy pełny dystans, po którym sędziowie jednogłośnie wskazali wygraną jego oponenta. Dla Brazylijczyka była to tym samym pierwsza porażka pod szyldem amerykańskiej organizacji.

Źródło: Twitter/PFL MMA