Znany z występów m.in. dla KSW czy UFC – David Zawada podpisał kontrakt z organizacją PFL, gdzie weźmie udział w turnieju, którego główną nagrodą jest milion dolarów.

Zawodnik kategorii półśredniej, David Zawada zasila szeregi organizacji Professional Fighters League! O podpisaniu kontraktu z amerykańską organizacją poinformował sam „Sagat” za pomocą swoich mediów społecznościowych.

Zawada ma na swoim koncie występy m.in. dla polskiej organizacji KSW, gdzie pokonywał chociażby Macieja Jewtuszkę czy Michała Michalskiego po krwawej wojnie na wyniszczenie. „Sagat” spróbował swoich sił również w największej lidze MMA na świecie, gdzie jednak jego przygoda nie skończyła się pozytywnie, gdyż na pięć starć, zwyciężył zaledwie raz, poddając Abubakara Nurmagomedova.

Warto jednak nadmienić, że większość starć w UFC, Zawada brał z doskoku, bez pełnego obozu przygotowawczego, zastępując pierwotnych przeciwników swoich oponentów.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Ostatni raz, Davida mieliśmy okazję oglądać w czerwcu na gali OKTAGON 33 w Niemczech, gdzie pokonał Erhana Kartala przez TKO po przerwaniu lekarskim po 1. rundzie.

Zobacz także: Myczki od Materli – kilka technik z seminarium w KO GYM 69 [WIDEO]

źródło: Facebook / David Zawada