Aktualny mistrz kategorii muszej – Deiveson Figueiredo snuje przyszłościowe plany na przeniesienie się do wagi koguciej i powalczeniu tam o drugi pas mistrzowski. Brazylijczyk wyjawia jednak, co musiałoby się zdarzyć, aby do tego nie doszło.

Już w tę sobotę, podczas co-main eventu gali UFC 283 w Brazylii, Deiveson Figueiredo po raz czwarty stanie naprzeciwko Brandona Moreno. Pojedynek będzie miał charakter unifikacji pasów mistrzowskich – regularnego, posiadanego przez Brazylijczyka oraz tymczasowego, którego właścicielem jest Meksykanin. Mimo nadchodzącego pojedynku, Figueiredo wybiega już w przyszłość i planuje kolejny ruch w postaci zmiany kategorii wagowej i powalczeniu o drugi pas – dywizji koguciej. Jest jednak jeden warunek, który może go od takiej decyzji odwieść.

Chcę iść do wyższej dywizji, do wagi koguciej. Chcę walczyć z mistrzem kategorii koguciej. Ale tylko jeśli Henry Cejudo nie będzie mistrzem. Jeśli Cejudo zdobędzie pas, nie będę z nim walczył.

Cejudo to mój brat, pomógł mi, kiedy tego potrzebowałem i nie mógłbym z nim walczyć. Ale jeśli Cejudo nie będzie mistrzem, pójdę do wyższej kategorii wagowej i zmierzę się z mistrzem, aby zostać podwójnym mistrzem.

– powiedział Brazylijczyk w programie Ariela Helwaniego The MMA Hour.

Figueiredo przygotowywał się wraz z Henrym Cejudo do swojego ostatniego pojedynku – trylogii z Moreno, którą wygrał jednogłośnie na punkty. Wcześniej, Amerykanin dopuszczał się drwin z Brazylijczyka, wygląda jednak na to, że to już mają za sobą i utrzymują przyjacielskie relacje.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Amerykanin po zdobyciu dwóch pasów i obronie złota kategorii koguciej, niespodziewanie w 2020 roku zakończył karierę. Od dawna jednak coraz częściej wspomina o powrocie, prawdopodobnie od razu o najwyższy laur wagi koguciej, której aktualnym posiadaczem pasa jest Aljamain Sterling.

Zobacz także: Henry Cejudo podaje możliwy termin mistrzowskiego starcia ze Sterlingiem

źródło: bjpenn.com