Paddy Pimblett to z pewnością jeden z jaśniejszych punktów organizacji UFC w ostatnich latach. Zawodnik robi furorę medialną głównie w Anglii, choć ostatnia gala numerowana w Stanach Zjednoczonych pokazała, że jego popularność ogólnie na świecie mocno wzrosła. Wielu nie wyobrażało sobie zatem numerowanej gali UFC 286 bez Pimbletta – niestety dla jego miejscowych fanów – nie będą w stanie ujrzeć swojego idola w akcji podczas marcowego wydarzenia.

Wygląda na to, że dla organizacji UFC spełnia się jeden z czarniejszych scenariuszy. Kto wyobrażałby sobie numerowaną galę w PPV w Anglii bez obecności Paddy’ego Pimbletta?

Gala UFC 286 zaplanowana jest na 18 marca, ma się odbyć w Londynie. Walką wieczoru będzie ostatnio potwierdzona trylogia Leona Edwardsa z Kamaru Usmanem. Na karcie walk miał się pojawić także Michał Figlak, jednak poważna kontuzja uniemożliwi Polakowi występ na marcowej gali. Urazy nie tylko pokrzyżowały plany Figlakowi, ale również Pimblettowi, który był przewidywany i planowany na tę galę od dawna.

Zobacz także: Michał Figlak nie wystąpi na londyńskiej gali UFC 286

Zawodnik wyjawił jednak na najnowszym filmie opublikowanym na jego własnym kanale na YouTube, że w marcu będzie musiał się poddać operacji kostki. Nie wiadomo, jak długo Anglik będzie zmuszony pauzować po zabiegu. Prawdopodobnie jednak wystąpi na jednej z gal organizowanych w drugim półroczu 2023 roku.

Jak twierdzi „The Baddy” – kontuzji tej nabawił się w trakcie ostatniego pojedynku z Jaredem Gordonem, który kontrowersyjnie na punkty wygrał. Pimblett twierdzi, że już po pierwszym kopnięciu, które wyprowadził, doznał urazu i przewalczył z nim całe trzy rundy.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Niewykluczone, że na gali w Londynie zobaczymy jakiś polski akcent. Aktualnie żadna walka nie jest ogłoszona, wiadomo natomiast, że obóz Mateusza Rębeckiego, który zaledwie kilka dni temu zaliczył udany debiut dla amerykańskiej promocji nalega na pojedynek właśnie w tym terminie. Również były podwójny mistrz KSW – Mateusz Gamrot rzucił wyzwanie byłemu czempionowi UFC na Londyn.

Zobacz także: Gamrot chętny na starcie z Dos Anjosem na UFC 286 w Londynie!

źródło: bjpenn.com