Mistrzowska potyczka pomiędzy aktualnym oraz byłym czempionem – Aljamain Sterling vs. TJ Dillashaw – ma zmaterializować się 22 października tego roku, podczas UFC 280 w Abu Dhabi. 

O potencjalnej walce pomiędzy dzierżącym trofeum, Aljamainem Sterlingiem (21-3) oraz pragnącym wrócić na sam szczyt, TJ’em Dillashawem (17-4), mówiło się już od dłuższego czasu. Jako wydarzenie, na którym może do tego dojść, wskazywano jednak UFC 279. W momencie, kiedy pojawiły się doniesienia w związku z pojedynkiem Khamzata Chimaeva (11-0) oraz Nate’a Diaza (20-13), w sieci rozpoczęły się spekulacje na temat innego terminu.

Zobacz także: Khamzat Chimaev kontra Nate Diaz walką wieczoru UFC 279!

Bardzo szybko, bo zaledwie po kilkudziesięciu minutach ujawniono przypuszczalną nową datę walki Sterling-Dillashaw. Informację o tym przekazał twitterowy insider, Marcel Dorff, powołując się na Yahoo! Sports.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Wygląda więc na to, iż podczas 280. edycji zobaczymy dwa mistrzowskie pojedynki. Jako main event posłuży bowiem konfrontacja na szczycie dywizji lekkiej, pomiędzy Charlesem Oliveirą (33-8), a także Islamem Makhachevem (22-1).

Źródło: Twitter/Marcel Dorff