DONIESIENIA: Yoel Romero wypada z walki wieczoru UFC on ESPN 3

źródło: BJ Penn

Są takie pechowe zestawienia, które mimo starań organizacji i samych zawodników, nie dochodzą do skutku. Najwyraźniej tak będzie też z rewanżem Romero kontra Souza.

Jak donosi brazylijski portal AgFight, Yoel Romero (13-3) wypada z walki wieczoru z Ronaldo Souzą (26-6) na gali UFC w Fort Lauderdale z powodu choroby. W minionym tygodniu zdiagnozowano u niego zapalenie płuc.

Wcześniej z walki wieczoru UFC on ESPN 3 na Florydzie wypadł z powodu kontuzji mocno hajpowany w ostatnim czasie Paulo Costa. W jego miejsce wskoczył Ronaldo Souza.

Żołnierz Boga i Jacare po raz pierwszy skrzyżowali rękawice w 2015 roku. Podczas gali UFC 194 w Las Vegas górą był Romero, który zwyciężył niejednogłośną decyzją sędziów.

Od tego momentu organizacja próbowała zestawić ich ze sobą ponownie już dwukrotnie: na UFC 230 oraz na UFC on ESPN+1. W obu przypadkach z udziału w walce wycofywał się Yoel, a powodem tego były kontuzje doznane w trakcie treningów.

Nie wiadomo, jak zostanie rozwiązana sprawa main eventu gali w UFC on ESPN 3, która odbędzie się 27 kwietnia.Póki co Jacare pozostaje bez rywala.

źródło: bjpenn.com