Początkiem maja tego roku, Matt Frevola stanie przed szansą wejścia do topowej piętnastki rankingu wagi lekkiej. Jak sam ogłosił w swoich mediach społecznościowych – na UFC 288 zmierzy się z Drew Doberem.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Mający na koncie już blisko 40. zawodowych startów, Drew Dober (26-11), aktualnie znajduje się na fali trzech zwycięstw. Po raz ostatni widziany był w oktagonie amerykańskiego giganta, w grudniu minionego roku. Skrzyżował wówczas rękawice z innym weteranem, Bobbym Greenem (29-14-1), ostatecznie posyłając go na deski przed końcem drugiej odsłony. Amerykanin, który zajmuje 14. lokatę w oficjalnej klasyfikacji kategorii lekkiej, powróci do akcji podczas gali z numerem 288. Skonfrontuje się wtedy z legitymującym się rekordem 10-3-1, Mattem Frevolą.

Zobacz także: OFICJALNIE: Sterling vs. Cejudo walką wieczoru UFC 288

Frevola – podobnie jak jego oponent – podejdzie do tego starcia po serii wygranych. Ten ma ich na koncie dwie. Swój ostatni pojedynek stoczył w listopadzie, mierząc się z Ottmanem Azaitarem (13-1). Nie dał wtedy Marokańczykowi zbyt dużych szans, rozbijając go w inauguracyjnej odsłonie oraz serwując mu tym samym pierwszą przegraną w zawodowej karierze. Wcześniej pokonał zaś Genaro Valdeza (10-2).

Źródło: Twitter/Matt Frevola