Wszystkie wcześniejsze doniesienia medialne okazały się być prawdziwe. Szóstego maja, były podwójny mistrz – Henry Cejudo, wraca do akcji. Skrzyżuje wówczas rękawice z Aljamainem Sterlingiem. 

Zobacz także: Poznaliśmy termin mistrzowskiej walki Sterlinga z Cejudo

Henry Cejudo (16-2) po raz ostatni widziany był w oktagonie, w maju 2020. Zmierzył się wówczas z Dominickiem Cruzem (24-4), którego pokonał przed końcem drugiej rundy. Była to dla niego szósta wygrana z kolei. Tuż po triumfie, podjął decyzję o zawieszeniu rękawic na kołku. Jak widać – nie wytrwał w tym przekonaniu zbyt długo, bowiem do akcji powróci już za kilka miesięcy. Momentalnie przystąpi do konfrontacji o mistrzowski pas, mierząc się z Aljamainem Sterlingiem (22-3). Starcie to zwieńczy galę UFC 288.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Sterling wystąpił już pod sztandarem globalnego potentata aż siedemnastokrotnie, zwyciężając w 14 z tych spotkań. Ostatni pojedynek stoczył w październiku minionego roku, kiedy to stanął w szranki z TJ’em Dillashawem (17-5). Amerykanin podszedł do tego boju z kontuzjowanym barkiem, dlatego „Funk Master” nie miał najmniejszych problemów, by się z nim uporać. Potyczkę wygrał w drugiej odsłonie, rozbijając oponenta zza pleców.

Źródło: Twitter/UFC