Wygląda na to, że Dricus Du Plessis stanie przed szansą wejścia do topowej piątki dywizji średniej UFC! Według informacji Bretta Okamoto z ESPN, „Stillknocks” zmierzy się z Derekiem Brunsonem podczas 285. edycji.

Derek Brunson (23-8) długo utrzymywał narrację, że w wieku 38 lat zamierza przejść już na sportową emeryturę. W ostatnich dniach jego podejście zmieniło się jednak o 180 stopni, i zapowiedział, iż w przyszłym roku chce zwiększyć częstotliwość startów!

Zobacz także: Derek Brunson wycofuje się z planów zakończenia kariery, planuje stoczyć cztery walki w 2023 roku

Okazuje się, że w 2023 roku po raz pierwszy stanie w oktagonie 5 marca, podczas UFC 285. Dziennikarz ESPN – stacji bezpośrednio współpracującej z amerykańskim gigantem – ogłosił, iż Brunson zmierzy się z byłym mistrzem KSW, Dricusem Du Plessisem (18-2).

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

„Stillknocks” jak dotąd czterokrotnie startował pod sztandarem największej organizacji MMA na świecie, zwyciężając w każdym z tych pojedynków. Po raz ostatni widziany był w akcji, w grudniu, przy okazji gali z numerem 282. Skrzyżował wówczas rękawice z Darrenem Tillem (18-5-1), którego poddał przed ostatnim gongiem. Zaraz po konfrontacji apelował o walkę z zawodnikiem z topowej piątki i wygląda na to, że jego prośby zostały spełnione.

Materiał powstał we współpracy z partnerem

Źródło: Twitter/Brett Okamoto