W cieniu gali UFC 202 wczoraj swoją walkę na ACB 43: The Battle of the Sura  stoczył polski półśredni – Emil Różewski (6-2). Była to jego druga walka dla tej organizacji i niestety druga przegrana. W pierwszej rundzie został poddany przez Rustama Gadzhieva (7-3).

Po minucie ostrożnej walki z obu stron „Róża” sprowadził Rustama do parteru, ale to Gadzhiev z tego skorzystał i przechwycił jego kolano. Nie wyszedł mu na nie pierwszy atak i mimo tego, że trzymał ją cały czas to wydawało się, że Polak ma to pod kontrolą i nie jest zagrożony. Po dwóch minutach walki Rosjanin zaatakował ponownie kolano Różewskiego, tym razem został zmuszony do odklepania. Całą walkę można zobaczyć niżej.

Jak już napisałem na początku jest to druga porażka dla tej organizacji, ale również druga z rzędu. We wrześniu ubiegłego roku przegrał on z Imranem Abaevem (3-2-1), który wczoraj wygrał swój pojedynek z Igorem Fernandesem (20-6). Przed startami w ACB Emil mógł się pochwalić 6 walkami na polskich galach, gdzie ze wszystkich wyszedł zwycięsko. Reprezentant WCA Fight Team nie załamał się porażką, poniżej możecie przeczytać oświadczenie jakie napisał na facebooku po swojej walce.