Fabricio Werdum wyjaśnił, dlaczego był zmuszony wycofać się z walki z Brandonem Saylesem, która miała odbyć się 25 czerwca.

Według oświadczenia wydanego przez Rayssę Kussamę, reprezentanta PR Fabricio Werduma (24-9) w Brazylii, neurolog zawodnika, dr Wuilker Knoner Campos, przeprowadził badania po walce z Ferreirą i zdecydował, że były mistrz UFC nie może wrócić do treningów z powodu obrzęku mózgu.

Kussama nie powiedział dokładnie, w której części mózgu wystąpił obrzęk, ale stwierdził, że było to w okolicach skroni. Ta część głowy jest powiązana z płatami skroniowymi, które są odpowiedzialne za przetwarzanie informacji słuchowych, wspomnień, emocji i niektórych części percepcji wzrokowej.

Ukrywałem wiele kontuzji, aby móc walczyć, gdy byłem w wieku 20 lat, ale teraz muszę nadać priorytet mojemu zdrowiu i słuchać lekarza. Chcę być w stanie cieszyć się moimi córkami i widzieć jak rosną, i to jest właściwa rzecz do zrobienia w tej chwili. Czuję się dobrze i wkrótce będę mógł wrócić do treningów.

stwierdził Werdum.

Zobacz także: Doniesienia: Fabricio Werdum wypadł ze starcia z Brandonem Saylesem

źródło: mmafighting.com