Poznaliśmy szczegóły dotyczące ostatniego pojedynku uważanego za jednego z najlepszych zawodników wagi ciężkiej w historii – Fedora Emelianenki. „Car” wejdzie do klatki czwartego lutego, mierząc się o najważniejsze trofeum. 

Zobacz także: Fedor Emelianenko ma upatrzonego rywala na pożegnalną walkę. Chce jak najszybciej powrócić do klatki

Trwająca ponad 22 lata kariera, podczas której Fedor Emelianenko (40-6) zdobywał liczne trofea, dobiega już końca. Po raz ostatni zobaczymy go w akcji na początku lutego przyszłego roku. Ponownie skrzyżuje wówczas rękawice z Ryanem Baderem (30-7), rywalizując o mistrzowski pas kategorii ciężkiej Bellatora. Dojdzie do tego przy okazji rozgrywanej w Kia Forum, 290. edycji.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Bader jest ostatnim zawodnikiem, który zadał „Carowi” porażkę. Doszło do tego na początku 2019 roku, gdy skonfrontowali się oni ze sobą podczas gali z numerem 214. „Darth” potrzebował wówczas zaledwie 35. sekund, by rozbić legendarnego Rosjanina. Od tego czasu, Emelianenko wygrywał jeszcze w dwóch pojedynkach – rozbił weterana, Quintona Jacksona (37-14), a następnie szybko odprawił jeszcze ciosami Tima Johnsona (15-9).

Materiał powstał we współpracy z partnerem

Źródło: Twitter/Bellator MMA, YouTube/Bellator MMA