Doświadczony Fin, Toni Valtonen będzie kolejnym oponentem powracającego do klatki po drugiej porażce w karierze – Filipa Stawowego. Pojedynek ten – oczywiście – będzie miał miejsce w limicie wagowym dywizji ciężkiej i zwieńczy zaplanowaną na 25 czerwca galę Babilon MMA 23.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Babilon MMA (@babilonmma)

Filip Stawowy (7-2) kolejnymi, szybkimi nokautami udowadniał, ile znaczy na naszym rodzimym podwórku. Po raz ostatni mogliśmy obserwować go w akcji, w lutym bieżącego roku, gdy na 19. edycji Babilon MMA skrzyżował rękawice z Kevinem Szaflarskim (10-1). Zawodnicy przewalczyli wówczas pełny, 15-minutowy dystans, po którym sędziowie wskazali reprezentanta Akademii Sportów Walki Wilanów jako triumfatora. Przegrana ta przerwała jednocześnie wcześniejszą serię pięciu wygranych 24-latka.

Toni Valtonen ma natomiast na swoim koncie już 46 profesjonalnych występów, z czego zwyciężał trzydziestokrotnie. Swoje ostatnie starcie stoczył w październiku minionego troku, kiedy to na gali Babilon MMA 17 stanął w szranki z Dawidem Żółtaszkiem (2-1). Fin pokazał się wówczas z lepszej strony od swojego przeciwnika, kończąc go już w drugiej odsłonie. Był to dla niego tym samym drugi triumf z kolei, po wcześniejszym pokonaniu Ivana Vicica (11-21) na Megdan Fighting 5.

Źródło: Instagram/Babilon MMA