Francis Ngannou przerywa milczenie po porażce z Derrickiem Lewisem na UFC 226

Źródło: foxsports.com

Francis Ngannou (11-3) po raz pierwszy zabiera głos w mediach społecznościowych na temat przyczyny swojej porażki z Derrickiem Lewisem (20-5, 1N/C) na UFC 226 w Las Vegas.

Ngannou wrócił do oktagonu po nieudanej walce o pas wagi ciężkiej, w której musiał uznać wyższość Stipe Miocica (18-3). Pojedynek nie przebiegł zgodnie z planem Kameruńczyka, który przegrał nie tylko z zapasami Stipe, ale również z własną kondycją.

Francis na UFC 226 planował walczyć mądrzej, wyczekać przeciwnika i kontrować go, gdy tylko nadarzy się odpowiednia okazja. Kibice oczekiwali prawdziwej demolki jednak za sprawą Kameruńczyka, który pomimo tego, że świetnie poruszał się na nogach i niewątpliwie był lepiej przygotowany kondycyjnie, po prostu unikał walki. Ilość wyprowadzonych uderzeń przez Ngannou w całej 15-minutowej walce jest, delikatnie mówiąc, rozczarowująca. Derrickowi Lewisowi brakowało szybkości, żeby czysto trafić i znokautować przeciwnika, ale był z pewnością zawodnikiem aktywniejszym co jakiś czas okopując Ngannou. Nikogo nie dziwił fakt, że sędziowie zadecydowali o zwycięstwie Czarnej Bestii.

Początkowo Francis Ngannou był dość wycofany, ale spokojny. Nie odpowiadał na pytania i nie zamieszczał postów. Teraz były pretendent do pasa przerwał ciszę, przyznając, że jego porażka przeciwko Miocicowi wpłynęła na jego występ przeciwko Derrickowi Lewisowi.

„Nie jestem dumny z mojego ostatniego występu. Przenieśliśmy strach z ostatniej walki na tę. Całkowicie rozumiem frustrację i złość, jaką wywołało to u moich kibiców, trenerów, kolegów z drużyny, rodziny i przyjaciół, i bardzo tego żałuję. Nie zawiodę ponownie wszystkich. Teraz mogę tylko udowodnić swoją wartość i ponownie sprawić, że będziecie ze mnie dumni”.

Ngannou zdaje sobie sprawę z tego, dlaczego tak źle poradził sobie na UFC 226 i wydaje się zdeterminowany, by wyciągnąć naukę z tego błędu. Na razie plany na kolejną walkę Francisa nie są znane.

Źródło: Bjpenn.com