Wydaje się, że pojedynek pomiędzy Mateuszem Gamrotem oraz Charlesem Oliveirą idealnie się teraz składa. Polak ponownie postanowił o sobie przypomnieć, podając także konkretne ramy czasowe na potencjalny powrót.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Po trzech cennych zwycięstwach, znajdujący się na piątej pozycji w klasyfikacji kategorii lekkiej Mateusz Gamrot (24-2) liczy na konfrontacje, które jak najbardziej przybliżą go do upragnionego celu, czyli starcia o mistrzowskie trofeum. Już jakiś czas temu upatrzył sobie konkretnego przeciwnika. Chodzi o byłego mistrza, Charlesa Oliveirę (34-10).

Reprezentant Czerwonego Smoka oraz American Top Team nie chce dać o sobie zapomnieć. Tym razem ponownie zwrócił się bezpośrednio do Brazylijczyka, proponując konkretny termin walki. Zobaczymy więc, czy doczekamy się odpowiedzi z drugiej strony.

„Charles, jazda! Będę gotowy na lipiec/sierpień!”

Zobacz także: Oliveira o Gamrocie. Krótko i konkretnie

Sytuacja na szczycie dywizji lekkiej zdaje się być teraz dość klarowna. W najbliższym czasie o mistrzowskie trofeum z Islamem Makhachevem (25-1) zawalczy Dustin Poirier (30-8), któremu zresztą Gamrot również pomaga w przygotowaniach. Następny w kolejce jest natomiast legitymujący się rekordem 22-3 Arman Tsarukyan.

Źródło: X/Mateusz Gamrot, fot. Grafika: InTheCagePL | Chris Unger/Zuffa LLC, ufc.com